Гајсер пишува дека во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото .

Утре ќе пукне нова „бомба“: Италијанскиот новинар најави нови факти за „Рекет“

Ларис Гајсер, италијанскиот новинар, соработник на италијанскиот весник Ла Верита, на својот Фејсбук профил напиша дека...

Катерина Крстиќ / 12 август, 2019 17:46

На сајтот, на тема за надворешна политика, високо надминавме над милион контакти.

Гајзер со нова видео колумна: Аферата Рекет потегнат и од ЕНП: МОГЕРИНИ КАЖИ НЕШТО!

Новинарот на Ла Верита, Ларис Гајзер, утрово излезе со видео колумна за македонскиот случај Рекет. Колумната ви ја пренесуваме...

Рејхан Бајрами / 11 август, 2019 10:14