Тој уште еднаш нагласи дека иднината е во т.н. зелена енергија и во обезбедувањето енергетска независност.

Ковачевски: Очекуваме да се намалат цените на лебот, млекото и брашното до 10 проценти

– Со последните мерки за обезбедување евтина струја за прехранбената струја очекуваме да се намалат цените на лебот, млекото,...

admin@magazin / 16 ноември, 2022 11:58

Граѓаните реагираат дека секое пазарување се соочуваат со ново ценовно изненадување. Тоа го покажа и статистиката инфлацијата скокна за 16 отсто на годишно ниво

Македoнскиот леб е меѓу најскапите во регионот, цените и понатаму растат

Цената на лебот продолжува да расте. Одредени видови на леб деновиве се со повисоки цени во продавниците. Анализите покажуваат...

Перо Милчин / 11 август, 2022 17:19

Еве што треба да се најде на вашата велигденска трпеза, и какви значења имаат…

Еве што треба да има на вашата ВЕЛИГДЕНСКА ТРПЕЗА !

Препород, Велигден или пролет се слави во разни цивилизации, а многу пагански обичаи од старите времиња се задржале се до...

admin@magazin / 20 април, 2022 10:27

Многу домаќинки сè уште се среќни да подготват домашен леб за своето семејство, но се случува да не излезе како што би сакале.

8 фатални грешки при правење домашен леб: Затоа не ви успева!

Мирисот на домашен и врел леб не враќа во нашето детство, во времето кога нашите баби и мајки ни подготвуваа домашен леб и...

admin@magazin / 20 март, 2022 6:58

Може да биде само печен или дополнително печен на тостер и може да се сервира на секаква температура и на секое место.

БРЗ ЛЕБ СО ПРАШОК ЗА ПЕЦИВО(РЕЦЕПТ)

Лебот е дел од основните состојки во исхраната. Тој се подготвува со печење, парење или пржење на тесто кое претежно се состои...

Едмонд Бекири / 19 март, 2022 18:25

За само една година, цените на мало се зголемени за над 7 отсто, додека, пак, трошоците за живот се зголемени за над 6 отсто.

ШОК: Месото во Македонија ќе поскапи за 30 отсто

Растот на цените сериозно го загрозува животниот стандард на граѓаните и ја намалува нивната куповна моќ. За само една година,...

Рејхан Бајрами / 19 февруари, 2022 11:12

Тој додава дека цената на лебот не треба да се зголеми до крајот на јануари следната година.

Асоцијацијата на земјоделците е против зголемувањето на цената на лебот

Асоцијацијата на земјоделци на Македонија не се согласува и остро реагира на најавата за зголемување на цената на лебот...

admin@magazin / 18 септември, 2021 15:16