Сметката ќе ја плати едно гостиварско семејство кое не сака публицитет.

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: За Рамазан во Гостивар ќе има бесплатен леб за секое сиромашно семејство!

Од денеска во три пекари во Гостивар ќе се дели бесплатен леб за сиромашните и социјално загрозените семејства. Сметката...

Рејхан Бајрами / 24 април, 2020 16:02

Некои видови леб содржат и зачини и зрна како сусам и мак кои можат да се користат и за декорација.

Домашен леб без месење

Лебот е дел од основните состојки во исхраната. Тој се подготвува со печење, парење или пржење на тесто кое претежно се состои...

Перо Милчин / 8 февруари, 2020 20:54

Лебот се подготвува со печење, парење или пржење на тесто кое претежно се состои од брашно и вода.

ДОМАШЕН ЛЕБ СО МАСЛИНКИ

Лебот може да се јаде сам,намачкан со путер, путер од кикиритки, маргарин, или сладок намаз како џем, желе, мармалад, мед, или...

admin@magazin / 15 декември, 2019 21:48

Малку вистина, се меша со малку хумор, откиснува една недела и се добива здрава сатира!

Филипче ја одбрани брокулата!

Лебот Што народ ќе бевме, никако да ни се погоди. Поскапел лебот од 15 на 18 денари, и одма негодувања и критики кон власта. Чудо...

Мате Парлоф / 5 декември, 2018 1:21

Зголемените цени на некои видови леб во Република Македонија, се токму поради растот на цената на брашното и пченицата која доаѓа од берзата.

Лебот поскапе за 3 денари во Република Македонија

За десет до 20 отсто или од 15 на 18 денари е зголемена цената на некои видови леб. Причината за ваквиот потег, според мелничарите,...

admin@magazin / 4 декември, 2018 16:06