Очигледно Апасиев работи на тоа од Левица да направи сателит-партија на ВМРО-ДПМНЕ, а за себе да си обезбеди пратеничко место преку листите на ВМРО-ДПМНЕ на следните избори.

Савески : “Апасиев соработува со ВМРО ДПМНЕ, тој изврши пуч на Левица”

Здравко Савески кој е член на преизидумот на политичката партија Левица и основач на левичарското движење Солидарност до...

Перо Милчин / 16 февруари, 2019 15:36

Левица јавно го повикува Министерството за економија по итна постапка до Собранието на РМ да предложи одлагање на примената на овој закон за најмалку една година

Левица со остра реакција за Законот за трговија на зелените пазари

Политичката партија ЛЕВИЦА упатува остра реакција по повод почетокот на примената на новиот Закон за трговија на зелените...

Мирко Бачиќ / 19 декември, 2018 13:50

Канческа Милевска и политичкиот пубертетски нагон на самооткривање, по 10 години министерување, сеуште наидува на јавно исмевање во општествено политичкиот живот

Апасиев преку виц за Сталин ја коментира Канческа Милевска

Професорот Димитар Апасиев, член на политичката партија Левица, во свој стил, на социјалните мрежи ги коментира настаните...

Мирко Бачиќ / 31 октомври, 2018 10:42

Левица побара од Собранието на РМ – како распишувач на овој срамен и пропаднат Референдум, да се самораспушти и да распише предвремени парламентарни избори

Левица побара оставка од Владата

Денес, еден мал и мирољубив народ на Балканот го покажа своето достоинство и гордо одби да се самоукине истакнаа од Левица. Денес,...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 20:10

Пред референдумскиот молк и историскиот референдум за промена на името и негирање во постоењето на Македонската нација, партијата Левица со "внатрешна реогранизација"

“Левица” пред распад?

Група основачи на политичката партија Левица поднесoa кривична пријава против актуелното раководство. Обвинуваат дека фалсификувале...

Мирко Бачиќ / 27 септември, 2018 14:33

Пред Уставниот суд денес е историска одлука, дали ќе ги прифати иницијативите за разгледување, по што прашање е како ќе гласаат судиите, од што зависи референдумот

Уставен одлучува за референдумот

Од денешната седница на Уставниот суд ќе зависи судбината на референдумот за договорот со Грција кој треба да се одржи по...

Мирко Бачиќ / 19 септември, 2018 8:00

Политичката партија "Левица" цени дека Одлуката на Собранието на Македонија за распишување на Референдум за 30-ти септември 2018 година е неуставна

Левица со иницијатива до Уставен за поништување на Референдумот

Политичката партија “Левица”ќе поднесе иницијатива до Уставниот суд со која се бара поништување на Одлуката за распишување...

Мирко Бачиќ / 8 август, 2018 7:32