Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје за кривично дело „Кражба на електрична енергија, топлинска енергија или природен гас“, предвидено и казниво по член 235 – а од Кривичен законик против непознат сторител од Општина Арачиново.

ЛЕВИЦА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КРАЖБА НА СТРУЈА ВО АРАЧИНОВО

ЛЕВИЦА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КРАЖБА НА СТРУЈА ВО АРАЧИНОВО Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство...

admin@magazin / 5 ноември, 2022 13:12

Во населба Кутлабица, изминатата недела од страна на приватна градежна фирма од Тетово, активно се изведуваа градежни зафати на инфраструктурната мрежа, кои се потполно незаконски и без никакво одобрение од надлежноте органи.

ПОРАДИ УРБАНИСТИЧКАТА МАФИЈА ЦЕЛА НАСЕЛБА ОСТАНА БЕЗ ВОДА

ПОРАДИ УРБАНИСТИЧКАТА МАФИЈА ЦЕЛА НАСЕЛБА ОСТАНА БЕЗ ВОДА Во населба Кутлабица, изминатата недела од страна на приватна...

admin@magazin / 30 октомври, 2022 10:29

Македонската борачка Андреа Нисева од БК „Олимпија“ – Штип оствари голем успех и стана шампионка во категорија У-15 на Балканското првенство во Романија, со победи над репрезентивките од Романија, Хрватска и во финалето, со победа над Косово.

МАКЕДОНСКИТЕ СПОРТИСТ НИЖАТ УСПЕСИ ЗА БУГАРИЈА ПОРАДИ НЕАГИЛНОСТ НА АМС И ДИРЕКТОРОТ НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

МАКЕДОНСКИТЕ СПОРТИСТ НИЖАТ УСПЕСИ ЗА БУГАРИЈА ПОРАДИ НЕАГИЛНОСТ НА АМС И ДИРЕКТОРОТ НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ Македонската борачка...

admin@magazin / 29 октомври, 2022 15:31

Нема никаква правна логика за одбивање и на претходната, и на оваа референдуска иницијатива од страна на спикерот Џафери, затоа што тој не смее како спикер да влегува во материјално толкување.

Левица ќе поднесе нова референдумска иницијатива – во спротивно целосна парализа на Собранието

Левица деновиве ќе поднесе нова референдумска иницијатива, при што дефинитивно прашањето ќе биде со одговорот Против. Сметаме...

Мате Парлоф / 15 септември, 2022 17:21

Собранискиот канал на МТВ го цензурираше овој момент од директниот пренос, свртувајќи ги камерите од овој потег на

ПРАТЕНИКОТ АПАСИЕВ ГО ПРЕКИНА ГОВОРОТ НА УРСУЛА!

ПРАТЕНИКОТ АПАСИЕВ ГО ПРЕКИНА ГОВОРОТ НА УРСУЛА! На денешното обраќање на претседателката на Европската комисија – Урсула...

Мате Парлоф / 14 јули, 2022 15:01

Сите Македонци од дијаспората, коишто живеат и работат надвор од Македонија, исто како и македоците резиденти на Македонија, се изјаснија против францускиот предлог за преговори за влез во ЕУ на Република Македонија.

МАКЕДОНЦИТЕ ОД ДИЈАСПОРАТА: “НЕ” ЗА БУГАРИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА!

МАКЕДОНЦИТЕ ОД ДИЈАСПОРАТА: “НЕ” ЗА БУГАРИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА! Сите Македонци од дијаспората, коишто живеат и работат...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2022 10:57

Граѓаните вечерва беа сведоци на уште едно насилничко сценарио на пробугарската СДС и терористичката ДУИ, кога група кај Мавровка се обиде да ги каменува мирните демонстранти!

СДС И ДУИ СЕ ЕДИНСТВЕН ФАКТОР НА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА

СДС И ДУИ СЕ ЕДИНСТВЕН ФАКТОР НА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА Граѓаните вечерва беа сведоци на уште едно насилничко сценарио на пробугарската...

Мате Парлоф / 7 јули, 2022 5:52

Вечерва, владата на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира насилство врз обичен народ.

Власта уфрла провокатори за да апси народ!

Власта уфрла провокатори за да апси народ! Вечерва, владата на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира...

Мате Парлоф / 6 јули, 2022 6:07