Досега, Куба испрати околу 1.200 здравствени работници главно во сиромашните африкански и карипски земји.

Кубанските лекари се обидуваат да спречат катастрофа: Медицински тим оди во Јужна Африка!

Куба испрати 216 здравствени работници во Јужна Африка, што е последна од 20 медицински групи испратени од земјата за да помогнат...

admin@magazin / 26 април, 2020 10:52

Досега се заразени 1.018 лица со коронавирус, во Бања Лука (257), Шитлук (81), Мостар (55).

НЕВИДЕН СРАМ: Лекари и медицински сестри во Босна намерно се правеле болни од страв од КОРОНА- не доаѓаат на работа со денови!

Дури 700 лекари и други медицински професионалци во Босна и Херцеговина се на боледување во екот на епидемијата на коронавирус,...

Перо Милчин / 14 април, 2020 11:18

"Го видов син ми, го сакам бескрајно и поради тоа нема да се правдам. Но, јас бев на безбедно растојание".

ВУЧИЌ ЗА СИНОТ ДАНИЛО: Го видов син ми и го сакам бескрајно!

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека е во секојдневен контакт со лекарите и дека ако добие некаков...

Рејхан Бајрами / 10 април, 2020 21:28

Кратоко и јасно - нема лек.

НЕ ПОСТОИ ЛЕК ПРОТИВ КОРОНА: Доктор Стефановиќ открива на кој начин се лечат заразените од КОРОНА!

Говорејќи за методите на кинеските и руските лекари, Стевановиќ рече дека тие имаат разлики во ставовите и приодите кон тоа...

admin@magazin / 5 април, 2020 22:40

Тој додава дека доколку се почитуваат мерките, за еден или два месец епидемиите на Ковид-19 во Србија ќе одат во удолнина.

СТРУЧЊАЦИТЕ ОД КИНА ВО СРБИЈА ОБЈАВИЈА ДОБРИ ВЕСТИ: Еве кога се очекува крај на епидемијата, според овие услови!

Кинескиот стручњак за контрола и превенција на заразни болести Пенг е уверен дека Србија ќе може да го стави епидемијата...

Рејхан Бајрами / 28 март, 2020 10:08

Група кинески експерти дојдоа од Кина во саботата за да и помогнат на Србија во борбата против коронавирусот.

ВУЧИЌ И БРНАБИЌ СО КИНЕСКИТЕ ЕКСПЕРТИ: Денеска во 18 часот вонредно обраќање!

Претседателот Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ денеска ќе се сретнат во 17 часот со докторите од Кина кои и помагаат...

admin@magazin / 23 март, 2020 15:14

Група кинески експерти дојдоа од Кина во саботата за да и помогнат на Србија во борбата против коронавирусот.

Кинеските лекари во Србија ги направија првите проценки: Министерот откри колку време треба да се победи вирусот!

Доколку сите започнат да се придржуваат кон сите мерки, кинеските експерти проценуваат дека на Србија и требаат 29 дена за...

Перо Милчин / 8:08

Тоа е стручен тим од првата линија на борба против вирусот Ковид-19.

Се за членовите на Кинескиот докторски тим: Еве кои се лекарите кои ќе и помогнат на Србија против корона вирусот!

Вчера во Србија пристигнаа шест медицински експерти од Кина за да и помогнат на Србија да се бори против новиот коронавирус. Тоа...

Мартин Попоски / 22 март, 2020 11:36