Епидемијата на КОВИД 19 сè уште не е завршена.

ДОКТОР, ЕКСПЕРТ ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ: Еве зошто не се плашам од КОРОНА ВИРУСОТ!

„Јас сум лекар и експерт за заразни болести. Повеќе од 20 години секојдневно запознавам болни луѓе и веќе работев во болници...

Едмонд Бекири / 22 март, 2020 23:07

Коронавирусите се името на групата вируси кои предизвикуваат болест кај цицачи и птици.

Српска докторка пред 30 години докторира на КОРОНА: Откри како може да се спречи и лечи оваа зараза!

Докторката Бранислава Кесеровиќ, вирусолог, изолирала посебен вид коронавирус уште во 90-тите, што во тоа време била нејзина...

Сара Фемина / 21 март, 2020 0:30

Ако работите не одат како што треба, ќе трае меѓу три или четири месеци “, рече претставник на центарот за мониторинг коронавирус во шпанското Министерство за здравство, Фернандо Симон.

ШПАНСКИ ЛЕКАР ЈА РАЗРЕШИ МИСТЕРИЈАТА? Епидемијата ќе трае 4 месеци (видео)

Во Шпанија, втората земја во Европа која страда од коронавируси по Италија, епидемијата може да трае четири месеци, изјави...

Сара Фемина / 13 март, 2020 9:22

– Тие се сомничат дека вчера во периодот од 9 до 9 часот и 30 минути, на Одделението за кожни болести во тетовската клиничка болница, физички го нападнале лекарот А.Е.( 45 )

Поднесена кривична пријава за браќата кои претепаа лекар во Тетово!

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе кривична пријава...

Рејхан Бајрами / 7 септември, 2019 13:43

Магазин наиде на еден пост на Ненад Лазаров на ФБ на кој има многу реакции

Лекар нападнат со нож на сред бел ден!

Нанад Лазаров на својот ФБ профил напиша: На сред бел ден наш колега лекар е нападнат со нож а дел од персоналот држен во заложништво...

Рејхан Бајрами / 29 јуни, 2018 0:47