Зачудувачки е фактот, дека комбинацијата од алкохол и кафе, во суштина штити од заболување од цироза на црниот дроб.

МОЌТА НА КАФЕТО: Лек против некои посериозни болести!

Кофеинот го намалува ризикот од заболување од рак на кожа. Исто така, млеката за тело кои содржат екстракти од зелен чај и...

Сара Фемина / 22 мај, 2020 22:20

Агенцијата верува дека користа од овој лек ги надминува ризиците кај некои пациенти.

„Овој лек може да го блокира коронавирусот„: Најголемото американско клиничко испитување!

Управата за храна и лекови на САД (ФДА) ја одобри итната употреба на „ремдесивир“ при лекување на пациенти со тешката болест...

Стојче Бушин / 2 мај, 2020 13:50

Кашлица е ненадејно, експлозивно и издишувачко маневрирање со кое луѓето се стремат да ги отстранат материите од дишните патишта.

ВРВЕН РЕЦЕПТ ПРОТИВ КАШЛАЊЕ: Направете го сами, еве кои билки ви се потребни (РЕЦЕПТ)

Во овој временски период многу луѓе кашлаат, а еден природен рецепт ќе го подобри вашето здравје. Кашлица е ненадејно, експлозивно...

Сара Фемина / 30 април, 2020 23:42

Според агенцијата, студијата е објавена на Интернет, на истражувачко место и нема рецензија, финансирана од грантови од Националниот институт за здравство и Универзитетот во Вирџинија.

ШОК ПОДАТОЦИ ОД АМЕРИКАНСКИ СТУДИИ: Тврдат дека лекот против маларија не делува- Хлорокин предизвикува смртност?

Лекот за маларија, кој се смета за потенцијален лек за „Ковид-19“, не се покажа дека е ефикасен против болеста, но дури и ја...

Перо Милчин / 22 април, 2020 18:35

Плазмата на пациенти излечени од Covid19 е богата со специфични антитела кои - според првичните резултати - им помагаат на пациентите кои се уште се болни во борбата против вирусот.

ИТАЛИЈАН ИЗЛЕЧЕН СО ПОСЕБНА ИНФУЗИЈА: Дали е ова моментално најдобар лек против КОРОНА?!

Диего Т, 43-годишен архитект на Бергамо, е излечен од инфекција „Ковид-19“ благодарение на инфузии на хиперимуна плазма земени...

Рејхан Бајрами / 15 април, 2020 14:15

Според локалните медиуми, лекот бил користен за лекување на 1.061 пациенти по студијата спроведена од генералниот директор на Медитеранот институт за заразни болести во Марсеј, проф. др. Диди Раул.

ФРАНЦУСКАТА СТАТИСТИКА ГО ПОТВРДИ ЧУДОТО ОД ЛЕК НА ТРАМП: Еве колку пациенти со овој лек биле излечени од Коронавирус!

Во Франција, скоро 91,7 пациенти успешно се опоравиле од терапија со хидроксихлорокин. Според локалните медиуми, лекот бил...

Катерина Крстиќ / 11 април, 2020 15:02

Професорот препорачува да се земе сода наутро и навечер на празен стомак 20-30 минути пред јадење.

Еве зошто СОДА БИКАРБОНА е БОМБА лек на 21 век: Професор Др. Иван Павловиќ ја открива моќта на овој бел прав!

Професорот Иван Павлович Неумивакин во својата книга Сода, Митови и реалност, како и за време на предавања и лични состаноци,...

Сара Фемина / 9 април, 2020 18:28

Членовите на Националната академија на науките велат дека податоците за тоа колку топлото и ладното време влијаат на коронавирусот не се конкретни, и велат дека и ако потоплото време влијае на вирусот, нема да биде многу бидејќи многу малку луѓе во светот станаа имуни на вирусот досега.

ЗАЛУДНО СЕ ЗАЛАЖУВАМЕ: Коронавирусот нема да исчезне со затоплување на времето?

И покрај затоплувањето, по се изгледа дека коронавирусот нема да исчезне. Како што во своето писмо испратено до Белата куќа,...

Катерина Крстиќ / 11:09