Истражувањата покажале дека боровинките го забавуваат процесот на стреење, ја запира почетната фаза на развој на карцином, ја подобрува функцијата на видот и помага во контролата на дијабетесот.

БОРОВНИЦА- Лек против шеќерна болест, ја запира почетната фаза на карцином

Боровница — познато растение како народен лек против шеќерна болест, толку е делотворна што некои го нарекуваат растителен...

admin@magazin / 7 јуни, 2022 3:10

Генерално, возраста има одредено влијание за некои типови на болки што се јавуваат, но кога се работи за болки во колената, сите се подеднакво изложени и тоа од различни причини

ЕФИКАСЕН ЛЕК ЗА БОЛКИ ВО КОЛЕНАТА!

Болките во колената се многу честа појава, со која се соочуваат луѓе од различни генерации. Возраста има одредено влијание...

Перо Милчин / 17 мај, 2022 3:21

Иако не се многу опасни сепак камењата во бубрезите прават големи проблеми, и предизвикуваат неподносливи болки.

Природен лек кој ќе ви помогне за исфрлање на камен од бубрезите

Според последните направени истражувања било утврдено дека  на еден од 20 луѓе, во текот на животот телото му создава камења...

Катерина Крстиќ / 16 мај, 2022 3:02

Оваа билка се користи во народната медицина, за многу делотворни лекови. 

Чувар куќа- билка која е универзален лек за многу болести

Сигурно до сега сте слушнале за чувар куќа, растението со исцелителни моќи кое отсекогаш се сметало за заштитник на домот...

Катерина Крстиќ / 30 април, 2022 6:16

Повраќање, болка, надуеност. Една од најчестите инфекции во светот е инфекцијата на желудникот со бактеријата Хеликобактер пилори, која може да ги предизвика сите овие проблеми, па во крајна фаза и рак.

Најопасна бактерија која го јаде стомакот – предизвикува рак на желудник: ЕВЕ КАКО ДА ЈА ИЗЛЕЧИТЕ!

Најопасната бактерија која го јаде стомакот е се почеста меѓу населението. Повраќање, болка, надуеност. Една од најчестите...

Мате Парлоф / 15 април, 2022 12:13

Цветовите се групирани во гроздови (verticil-и) на една исправена боцка, по боја се бели до розеви. Венчето е двоусно со четири субеквални венечни ливчиња, при што горните се обично поголеми. Плодот е мала и сува капсула која содржи едно до четири семиња.

НАНЕ, природен лек за многу болести!

Нането (односно Mentha) е род со околу 25 вида (и стотици вариетети на цветни растенија во фамилијата Lamiaceae. Видовите од родот Mentha...

admin@magazin / 6 април, 2022 7:32

Како е можно тоа? Има толку многу лекови, а ние во суштина не успеавме да си помогнеме.

РУСКИ МОНАХ ОТКРИ ЛЕК ЗА СИТЕ БОЛЕСТИ: Овие намирници треба да ги конзумирате секој ден

Ова не е приказна за духовно просветлување, туку има научна основа. 21-от е век, е кога технологијата напредува, ние го направивме...

Катерина Крстиќ / 20 февруари, 2022 10:48

Во претходно загреана топла шолја или сад ставете 10-12 грама исушена кора од калинка и прелијте ја со 200 мл свежо зовриена вода. Покријте ја и оставете да отстои 25-30 минути.

Руски рецепт за лекување на чир на желудник за 7 дена!

Доколку имате проблеми со чир на желудникот, ви претставуваме руски народен лек кој може да ви помогне. Имено, рускиот тревар...

admin@magazin / 19 февруари, 2022 10:14