Според агенцијата, студијата е објавена на Интернет, на истражувачко место и нема рецензија, финансирана од грантови од Националниот институт за здравство и Универзитетот во Вирџинија.

ШОК ПОДАТОЦИ ОД АМЕРИКАНСКИ СТУДИИ: Тврдат дека лекот против маларија не делува- Хлорокин предизвикува смртност?

Лекот за маларија, кој се смета за потенцијален лек за „Ковид-19“, не се покажа дека е ефикасен против болеста, но дури и ја...

Перо Милчин / 22 април, 2020 18:35

Плазмата на пациенти излечени од Covid19 е богата со специфични антитела кои - според првичните резултати - им помагаат на пациентите кои се уште се болни во борбата против вирусот.

ИТАЛИЈАН ИЗЛЕЧЕН СО ПОСЕБНА ИНФУЗИЈА: Дали е ова моментално најдобар лек против КОРОНА?!

Диего Т, 43-годишен архитект на Бергамо, е излечен од инфекција „Ковид-19“ благодарение на инфузии на хиперимуна плазма земени...

Рејхан Бајрами / 15 април, 2020 14:15

Според локалните медиуми, лекот бил користен за лекување на 1.061 пациенти по студијата спроведена од генералниот директор на Медитеранот институт за заразни болести во Марсеј, проф. др. Диди Раул.

ФРАНЦУСКАТА СТАТИСТИКА ГО ПОТВРДИ ЧУДОТО ОД ЛЕК НА ТРАМП: Еве колку пациенти со овој лек биле излечени од Коронавирус!

Во Франција, скоро 91,7 пациенти успешно се опоравиле од терапија со хидроксихлорокин. Според локалните медиуми, лекот бил...

Катерина Крстиќ / 11 април, 2020 15:02

Членовите на Националната академија на науките велат дека податоците за тоа колку топлото и ладното време влијаат на коронавирусот не се конкретни, и велат дека и ако потоплото време влијае на вирусот, нема да биде многу бидејќи многу малку луѓе во светот станаа имуни на вирусот досега.

ЗАЛУДНО СЕ ЗАЛАЖУВАМЕ: Коронавирусот нема да исчезне со затоплување на времето?

И покрај затоплувањето, по се изгледа дека коронавирусот нема да исчезне. Како што во своето писмо испратено до Белата куќа,...

Катерина Крстиќ / 9 април, 2020 11:09

Сладиќ се користи во кинеската традиционална медицина 2000 години.

БОМБА: Кинески народен лек против сите врсти ВИРУСИ- исфрла 1.200 различни отрови (РЕЦЕПТ)

Ефективен кинески антивирусен лек од два вида корен – сладок и лут. Сладок корен и ѓумбир имаат силни антивирусни својства,...

Перо Милчин / 6 април, 2020 13:35

Тим експерти за заразни болести од Универзитетот Квинсленд во Бризбејн изјави дека тие биле во можност да ја излечат лошата болест со помош на два добро познати лекови.

Австралиски доктор има решение за КОРОНА: Со овие 2 лека ги лечел заразените и еве какви беа резултатите(видео)

Тим австралиски експерти за заразни болести велат дека двата лека можат да помогнат во лекување на пациенти со коронавирус,...

Рејхан Бајрами / 24 март, 2020 15:29

79-годишниот пациент се пријавил дека започнал со третман на 7 март и бил тестиран негативно за вирусот на два теста.

РАДОСНА ВЕСТ: Оздраве првиот Италијан на кој му беше даден експерименталниот лек!

Пациент кој се заразил со вирусот корона се опоравил откако му бил даден експерименталниот лек Ремдесивир. „ Ја имаме прва...

Рејхан Бајрами / 18 март, 2020 12:29