Како да едвај чекаше да се отворат границите по пандемијата со коронавирусот, па пејачката веднаш се упати на патување во Монако. На ова патување замина заедно со својот сопруг да одмори далеку од очите на јавноста.

НЕВЕРОЈАТНА ПРОМЕНА НА ЛЕПА БРЕНА- Ја промени фризурата и сега изгледа уште поубаво!

Сите ја познаваме Лепа Брена како згодна, русокоса која слободно може да се спореди со виното, колку е постара толку е поубава. Како...

Катерина Крстиќ / 7 јуни, 2020 16:57

Лепа Брена купила 80 хектари земја на влезот во Нови Сад, каде планира наскоро да започне со изградба на луксузен станбен комплекс. Вредноста на таа инвестиција ќе биде повеќе од два милиони евра, дознава српски Курир.

ПАРИТЕ ОД ГРАНД ОДАТ ВО НЕДВИЖНИНИ: Брена гради комплекс од 2 милиони евра во Нови Сад!

Бизнис план – На површина од 80 хектари на влезот во градот, пејачката ќе направи неколку луксузни згради, каде цената на...

Катерина Крстиќ / 2 март, 2020 11:59

Пријовиќ го понесе и нејзиното синче, малиот Александар а таму ќе останат некој период.

Снаата и свекрвата ги спакуваа куферите и заминаа на одмор: Еве како Брена и Пријовиќ уживаат на Малдивите

Снаата и свекрвата си ги спакуваа коферите и правец на одмор. Познатите пејачки Лепа Брена и Александра Пријовиќ, сега Живоиновиќ...

Катерина Крстиќ / 21 јануари, 2020 18:06

Педесет и девет годишната пејачка заедносо својот син  Виктор во една прилика први скокнаа во помош на соседите, кога мислеле дека во домот им влегуваат крадци.

„Брена со нож ни додје дома!“- соседите на пејачката го откриваат нејзиното вистинско лице!

Познатата балканската ѕвезда Лепа Брена која е миленичка на женската но и машката публика, изгледа е навикната на тој статус...

Катерина Крстиќ / 26 декември, 2019 15:22

Откако неодамна го продадоа Гранд продукција, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ решија да свртат нов лист во животот и да ги поминат своите идни денови многу потивко. Како што ексклузивно открива Курир Старс, поранешните лидери на најпознатата музичка империја донеле одлука да се преселат во Мајами.

ГО ПРОДАДОА ГРАНД И СЕГА БЕГААТ ОД СРБИЈА: Брена и Боба ја напуштаат земјата

Музичката ѕвезда и некогашниот тенисер им се довериле на блиски пријатели дека имаат намера животот да го продолжат во Мајами,...

Весна Петровска / 11 декември, 2019 23:09

Пејачката за време на снимањето на шоуто „Прес претрес“, каде и беа поставувани серија прашања даваше одговори. Интервјуто се одвиваше во станот каде престојуваше Лепа Брена.

ЖЕШКА ШЛАКАНИЦА: Брена збесна и нападна новинар

Познатата српска пејачка Лепа Брена до сега не сме ја виделе во вакво издание. Нервозна и лута реагираше бурно кога слушна...

Катерина Крстиќ / 13 ноември, 2019 20:47

Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод прославата за 11 Ноември – Денот на ослободувањето...

Перо Милчин / 10 ноември, 2019 11:20

Таа е на сцената повеќе од 35 години и зад себе има голем број хитови, но се уште се труди да изгледа беспрекорно како и порано. 

Не била секогаш совршена: Лепа Брена открива како ослабнала 17 килограми

Познатата српска пејачка Лепа Брена и покрај тоа што веќе е во поодминати години, изгледа прекрасно.  Таа е на сцената повеќе...

Катерина Крстиќ / 7 ноември, 2019 15:35