Катарската телевизија Ал Џазира објави дека талибанските бунтовници се приближиле до аеродромот и испукале неколку предупредувачки истрели со цел да ги растераат луѓето кои се собрале таму.

ТАЛИБАНЦИТЕ ГИ ПРЕКИНАА СИТЕ ЛЕТОВИ ОД КАБУЛ

Талибанците денеска соопштија дека времено ги прекинуваат сите летови од меѓународниот аеродром во Кабул, пренесува телевизијата...

Владо Марин / 17 август, 2021 17:01

Портпарол на германската влада изјави дека работат на нови регулативи за патувања и се во контакт со партнерите во ЕУ.

СЕ ОТКАЖУВААТ ЛЕТОВИ: Лондон на црната листа!

Франција и Германија ги прекинуваат летовите кон и од Велика Британија откако земјата регистрираше нов, позаразен вид на...

Рејхан Бајрами / 20 декември, 2020 20:46

Холандија забрани летови утрово барем до крајот на годината.

АВИОН-КАРАНТИН ЗА БРИТАНИЦИТЕ: По Белгија и Холандија, Французите ги откажуваат летовите кон оваа земја поради короната

Белгија и Холандија денеска одлучија да забранат летови од Велика Британија, додека Германија ја разгледува таа можност,...

Мирко Бачиќ / 20:08

На територијата на ЕУ најтешко поминаа Шпанија, Словачка и Словенија со пад на бројот на патници од 99 проценти.

Катастрофален пад на авиосообраќајот во ЕУ и Македонија

Пандемијата на коронавирусот целосно го запре патничкиот сообраќај во Европа во вториот квартал од оваа година. Како што...

Владо Марин / 20 октомври, 2020 20:40

Неколку летови што се уште се активни, како што се Виена-Охрид, Стокхолм Скавста-Скопје и Меминген-Подгорица, ќе бидат суспендирани за две недели и нема да ги има во текот на зимската сезона.

„Визер“ суспендира летови од поранешна Југославија, најголем број откажувања од Скопје

Авиокомпанијата „Визер“ е во процес на суспензија на околу 50 авиолинии од земјите од поранешна Југославија, објави специјализираниот...

Владо Марин / 12 октомври, 2020 14:51

Оттаму истакнуваат дека ќе продолжат со својот строг распоред за дневно чистење на целата флота, при што целиот авион ќе биде дезинфициран преку ноќ во согласност со официјалните упатства.

Виз Ер: Обновени рутите од и до Македонија, достапни 34 дестинации

Нискобуџетната авиокомпанија Виз Ер објави дека со повторното отворање на рутите од аеродромите во Скопје и Охрид, на кои...

Владо Марин / 4 јули, 2020 13:28

Авиокомпанијата го прекина сообраќајот кон средината на март, додека дел од возниот парк продолжи да лета, но не во патничкиот сообраќај, туку во транспортот на медицински материјал.

АВСТРИЈСКАТА АВИОКОМПАНИЈА СТАРТУВА ЛЕТОВИ: Од 15 јуни ќе започнат летови до 37 дестинации!

Од 15 јуни австриската авиокомпанија AUA ќе ги обнови закажаните летови кои беа прекинати поради пандемијата на вирусот корона,...

admin@magazin / 28 мај, 2020 20:28

Ер Србија ќе лета за Цирих во 12.40 часот и до Франкфурт во 17,30 часот.

АВИОСООБРАЌАЈОТ ВО СРБИЈА СЕ ВРАТИ ВО НОРМАЛА: Ер Србија од денес ќе лета до Лондон и Виена!

Националната авиокомпанија „Ер Србија“, покрај веќе воведените летови до Цирих и Франкфурт, од денеска ќе лета и за Лондон...

Перо Милчин / 24 мај, 2020 13:56