Некои од нив ги имаат наведено во нивните имотни листови, а некои се на име на нивните сопруги.

(Фото)Какви автомобили возат балканските лидери: Пендаровски е најсиромашен!

Голем дел од балканските политичари поседуваат приватни возила кои се стари повеќе од 30 години. Некои од нив ги имаат наведено...

admin@magazin / 9 јануари, 2021 9:41

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху беше вакциниран против вирусот корона во директен телевизиски пренос, станувајќи првиот израелски и еден од првите светски лидери кои примиле вакцина против Ковид-19.

ОВИЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОРОНА: Ана Брнабиќ беше меѓу првите!

Веднаш откако фармацевтските компании започнаа со првите испораки на вакцини против Ковид-19 во земјите низ целиот свет,...

Перо Милчин / 27 декември, 2020 16:04

По тринеделни преговори, Дејтонскиот договор го парафираа тогашните претседатели на Србија, Слободан Милошевиќ, Република БиХ, Алија Изетбеговиќ и Хрватска, Фрањо Туѓман.

СИТЕ ТАЈНИ НА ДЕЈТОНОТ 25 ГОДИНИ ПОДОЦНА: Кој јадеше јастог, а кој гледаше фудбал (ВИДЕО)

Денес се навршуваат 25 години од Генералниот рамковен договор за мир во БиХ и неговите 12 анекси се парафирани во американската...

Перо Милчин / 21 ноември, 2020 18:28

Од своја страна, францускиот претседател Емануел Макрон напиша на Твитер дека е „историски ден за Европа“.

ПАДНА ДОГОВОР ВО БРИСЕЛ: Лидерите на земјите од ЕУ успеаја да најдат начин за заживување на економијата по пандемијата

Рано утрово, на петтиот ден од самитот, лидерите на 27 земји на Европската унија (ЕУ) постигнаа договор за планот за заживување...

Владо Марин / 21 јули, 2020 11:24

редбата беше многу плодна, со сериозни анализи од сите чинители, оцени лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по лидерската средба денеска кај претседателот Стево Пендаровски!

Ахмети по лидерската средба: Следната недела ќе го договориме датумот за избори!

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска по лидерската средба рече дека ќе чекаат да добијат известување од Комисијата за заразни...

Владо Марин / 12 мај, 2020 17:18

Премиерката на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн е најдобро оценета, по што следат австрискиот канцелар Себастијан Курц и германската канцеларка Ангела Меркел.

Вака изгледа рејтингот на светските лидери во доба на КОРНА ВИРУСОТ: Најдобро оценет Курц!

Новозеланѓаните, Австријците и Германците се најзадоволни од своите водачи во кризата предизвикана од вирусот, покажува...

Едмонд Бекири / 3 мај, 2020 12:09

Ова се резултатите од меѓународната студија на Меѓународниот „светски лидери“ на Галуп, која покажа дека, иако не е политички лидер, папата Фрањо беше најдобро примен во светот, со поддршка од 53 проценти од испитаниците.

Ова се најполуларните лидери во светот: Еве кои лидери Србите ги сакаат најповеќе

Папата Фрањо и германската канцеларка Ангела Меркел се најпопуларните лидери во светот на глобално ниво, додека рускиот...

Перо Милчин / 25 февруари, 2020 12:08

Од Охрид, сите присутни испраќаме јасна порака дека преку заедничка координација и активности практикуваме европски манири - дома, зајакнувајќи ги европските вредности и градиме Балкан за 21 век.

ЗАЕВ ОД ОХРИД: Со лидерите ги зајакнуваме европските вредности и градиме Балкан за 21 век!

Премиерот Зоран Заев е главен домаќин на трилатералната работна средба на лидерите од Западен Балкан што започна во Охрид.  Во...

Рејхан Бајрами / 10 ноември, 2019 10:54