Светот го зафаќа нов феномен - наречен инфлуенсерство. Сите инфлуенсери ја претставуваат дефиницијата за инфлуенсерството, само на Балкан инфлуенсери се жени со големи гради и мали мозочиња.

Од ороспиите направивте инфлуенсерки, а од чесни интелектуалци – клошари

Според етимолошката дефиниција, инфлуенсерство значи „влијание кое еден човек го има врз друг човек или друга група на луѓе“....

Магдалена Стојмановиќ / 8 март, 2020 22:11

Денеска од Управата за финансиска полиција беше соопштено дека е поднесена кривична пријава против познатата водителка Лила Стојановска, според која ја сомничи за даночно затајување.

Кривична пријава за Лила Филиповска за затајување 1,78 милиони денари данок

Денеска од Управата за финансиска полиција беше соопштено дека е поднесена кривична пријава против познатата водителка...

Катерина Крстиќ / 10 февруари, 2020 12:38

Норнилд за МКД.мк вели дека вчера била првпат повикана во Финансиската полиција, а пред 3-4 месеци и во Обвинителството. Но без никаков резултат.

И Лила вмешана во “Рекет”- била авторка на проектот за пензионерски домови на Боки 13 за хонорар од 250.000 евра?

Претходно напишавме дека на лагата и се кратки нозете, односно дека водителката Лила Филиповска мати нешто со своето сведочење...

Катерина Крстиќ / 4 февруари, 2020 9:30

По избивањето на скандалот поврзан со случајот „Рекет“ тогашниот премиер на Македонија, изјави дека – Нема да дозволи педер да го симне од власт.

Спонзоруши, проститутки, педери, криминалци и квази новинари… Која е елитата на Македонија?

По избивањето на скандалот поврзан со случајот што денеска го именуваме како „Рекет“ тогашниот премиер на Македонија, Зоран...

Магдалена Стојмановиќ / 30 јануари, 2020 11:57

Лила рече дека биле тргнати за Миконос, но нажалост одморот не се реализирал.

Лила: Секогаш сама си плаќам се, тогаш тргнавме на Миконос, но одморот не се реализираше

Денеска за случајот Рекет, сведочеше познатата македонска водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска. Како што и претходно...

Катерина Крстиќ / 29 јануари, 2020 14:47

Водителката во сведочењето кажа дека дала донација за „1ТВ“ од 25 илјади евра бидејќи сакала да помогне.

Лила за “Рекет”: Дадов 25 илјади евра донација и 500.000 денари позајмица за „1ТВ“

Денеска нови четири сведоци ќе сведочат за случајот “Рекет” меѓу кои и водителката Лила Филиповска која веќе се наоѓа...

Катерина Крстиќ / 11:41

Во судницата денеска ќе сведочи познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска која е една од најдобрите пријателки на Боки 13.

Лила Филиповска во моментот сведочи за случајот “Рекет”

Денеска продолжува сведочењето за предметот  „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева. Во судницата...

Катерина Крстиќ / 11:25

За неа тоа беше како што рече најубавиот подарок од еден натпреварувач во квизот.

Лила во шок – Не можеше да поверува каков подарок доби од натпреварувач во квизот

Познатата македонска водителка Лила Филиповска, која го води квизот  “Се или нешто”, веќе е навикната да добива скапи...

Катерина Крстиќ / 9 декември, 2019 10:57