Тогаш новинарката и постави прашање на Катица дали се кае што ја ангажирала Стефанова,на што таа рече дека направила вистински избор.

ШТО СЕ СМЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА: Стефанова минатата година беше професионалец а вчера го*нарка и о*оспија

Ако направиме мал времеплов и се вратиме на почетокот на 2019 година, ќе знаеме дека поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева,...

Катерина Крстиќ / 28 јануари, 2020 10:58

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева беше исфрлена од судницата по наредба на судијката бидејќи непосредно пред крајот на сведочењето на Стефанова, таа дофрли навредливи зборови кон неа.

“Гомнарке, ороспијо”- Јанева со погрдни зборови кон Стефанова

По два пати одложување, денеска конечно обвинителката Лиле Стефанова денеска сведочеше пред Кривичниот суд за случајот...

Катерина Крстиќ / 27 јануари, 2020 13:15

Стефанова денеска сведочеше како течела истрагата за „Империја”.

Стефанова: Чудно е од каде Камчев знаеше за претресот

По два пати одложување, денеска конечно обвинителката Лиле Стефанова сведочи пред Кривичниот суд за случајот „Рекет”. Обвинителката...

Катерина Крстиќ / 11:18

На почетокот на прашање од судијата таа истакна дека не е скарана со Катица Јанева, но додаде дека не се во добри однои, објави ТВ21.

Стефанова: Не сум во добри односи со Јанева

Денеска екс- обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова која го води случајот Империја, започна со сведочење во судница за случајот...

Катерина Крстиќ / 11:02

Пред неколку дена судењето беше одложено поради отсуство на адвокатите на поранешната шефица на СЈО Катица Јанева. 

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе сведочи Лиле Стефанова- ќе дојдат ли адвокатите на Јанева денес?

Денеска во Основниот кривичен суд во Скопје ќе продолжи судењето за случајот „Рекет“ кој се наоѓа во доказна постапка, а...

Катерина Крстиќ / 23 јануари, 2020 9:54

Пред Стефанова за случајот сведочеше и заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Елизабета Јосифовска.

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе сведочи обвинителката Стефанова

Денеска продолжува судскиот процес за случајот „Рекет“ .Во Кривичниот суд во својство на сведок за случајот Рекет, денеска...

Катерина Крстиќ / 20 јануари, 2020 9:46

Зошто Орце Камчев цела година откако почнал рекетот, а десет месеци откако го дал исказот пред Вилма Русковска, дури сега го споменува името на обвинетлката Лиле Стефанова, инаку надлежен обвинител во случајот „Империја“?

Како ЛИЛЕ СТЕФАНОВА стана МЕТА на Орце Камчев?

Инфомакс прашува зошто обвинителката Лиле Стефановска стана мета на бизнисетнот Орце Камчев. Зошто Орце Камчев цела година...

Весна Петровска / 9 декември, 2019 12:05

Запрена е истрагата за  случајот „Империја” застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова.

Запрена истрагата за „Империја“- Стефанова тврди дека нема овластувања да побара каде е Камчев

Запрена е истрагата за  случајот „Империја”по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо...

Катерина Крстиќ / 23 август, 2019 17:08