Фламур Албанецот Алекс Бечири (36), еден од најбараните криминалци во Шведска, беше убиен во Лондон на Бадник пред неговата сопруга и детето.

ПОЗНАТ АЛБАНСКИ КРИМИНАЛЕЦ УБИЕН ВО ЛОНДОН: Изрешетан пред жената и детето(ФОТО)

Тој беше еден од најбараните криминалци во Шведска, осомничен за трговија со дрога и осуден за шверц на цигари и алкохол. Фламур...

Сара Фемина / 28 декември, 2019 10:50

Се исполнува деценискиот стремеж нашата татковина да ја направиме членка на НАТО.

МАКЕДОНИЈА и по трет пат ПРЕКРСТЕНА, попушти бетонот од Преспа!

Вчера во Лондон започна славењето на 70-годишнина од основањето на НАТО заедницата. Премиерот Заев на Твитер објави дека наскоро...

Перо Милчин / 4 декември, 2019 23:15

Земјите-членки на Алијансата се согласни да го испочитуваат ветувањето од самитот на НАТО во Букурешт во 2008 година и да испратат покана за членство на Македонија.

Шеќеринска: ГОРДОСТ, знамето на нашата татковина кренато на јарболот во Лондон – ВРЕДЕШЕ

„Гордост! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки....

Сара Фемина / 1 декември, 2019 22:15

Драги мои, ви посакувам на сите да го почувствувате моментот на среќа и сознание дека вашите деца полека ама сигурно стануваат поумни од вас.

ЈАНИ БОЈАЏИ ПРЕСРЕЌЕН ТАТКО : Мојата ќерка магистрира во Британија – СЕ ВРАЌА ДОМА ВО ТАТКОВИНАТА

Нашата ќерка Васка денеска магистрира со distinction and award на универзитетот во Единбург. Таа беше стипендист на владата на Велика...

Сара Фемина / 27 ноември, 2019 22:25

Компанијата соопшти дека „системскиот проблем“ предизвикал одложување и откажување на летовите од аеродромите Хитроу, Гетвик и Лондон, пренесува АП.

ХАОС НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ЛОНДОН: ОТКАЖАНИ НАД 100 ЛЕТОВИ!

Британската авиокомпанија „Бритиш ервејз“ денес откажа стотина летови од лондонските аеродроми поради проблеми со компјутерите...

Перо Милчин / 7 август, 2019 15:42

Агенцијата „Ројтерс“ известува дека авионите кои треба да слетаат се пренасочуваат кон другите аеродроми во Лондон.

ОТКАЖАНИ СИТЕ ЛЕТОВИ- стотици патници заглавени на Лондонскиот аеродром!

Вечерва лондонскиот аеродром Гетвик, ги откажа сите летови поради проблеми со контролата на летање во контролната кула....

Сара Фемина / 10 јули, 2019 23:44

Се се одиграло вчера во центарот на Лондон.

(ФОТО)ЖЕЖОК СЕКС СРЕДЕ ПАРК: Жестоката акција не престана ни во еден момент!

Пар бил снимен додека имал секс во јавност среде парк во близина на Бакингемската палата. Непријатната ситуација како што...

Сара Фемина / 7 јули, 2019 14:28

Избодената жена одоцна им подлегнала на повредите. а 37-годишен маж е уапсен поради наводна вмешаност во нападот.

МОНСТРУОЗНО УБИСТВО: Со нож убиена трудница, бебето во критична состојба!

Минатата ноќ во Лондон е убиена 26- годишна жена, која била во осмиот месец од бременоста, а лекарите се борат за животот на...

Рејхан Бајрами / 30 јуни, 2019 15:42