Сите официјални претставници освен американскиот претседател Џо Бајден ќе бидат превезени со луксузни автобуси. Бајден ќе пристигне со својата блиндирана лимузина наречена „Ѕвер“.

Погребот на кралицата Елизабета Втора огромен безбедносен предизвик, ќе присуствуваат 500 функционери

Погребот на британската кралица Елизабета Втора, на кој ќе присуствуваат 500 функционери, цареви, кралеви, кралици, претседатели,...

admin@magazin / 18 септември, 2022 18:34

Тој порача дека нејзиниот живор е лекција и инспирација.

Ковачевски: Животот на кралицата Елизабета е лекција и инспирација

Премиерот Димитар Ковачевски изрази сочувство за смртта на кралицата Елизабета. Тој порача дека нејзиниот живор е лекција...

Мате Парлоф / 9 септември, 2022 5:54

Новиот крал официјално ќе биде познат како кралот Чарлс Трети, официјално е потврдено, објави Би-би-си.

Новиот крал ќе биде Чарлс Трети

Во првите 24 часа по смртта на неговата мајка, Чарлс и официјално ќе биде прогласен за крал. Ова се случува во палатата Сент...

Мате Парлоф / 8 септември, 2022 21:19

Веста прв ја пренесе британскиот јавен сервис, пренесувајќи изјава на Бакингемската палата.

БИ-БИ-СИ: На 96 години почина британската кралица Елизабета Втора

Почина британската кралица Елизабета втора, објави Би-Би-Си. Веста прв ја пренесе британскиот јавен сервис, пренесувајќи...

admin@magazin / 18:49

– Таа ќе продолжи да добива лекарска помош и ќе ги следи сите соодветни упатства, се додава во соопштението.

Кралицата Елизабета се зарази со корона

Кралицата Елизабета е позитивна на Ковид-19, соопшти Бакингемската палата. Британската кралица има „благи симптоми слични...

Рејхан Бајрами / 20 февруари, 2022 13:37

Таа рече дека чекањата достигнале ниво што не е видено порано, бидејќи брзата помош е под невиден притисок поради бројните хоспитализации поради вирусот корона, кој го „турна“ здравствениот систем на работ.

СТРАШНО: ПАЦИЕНТИ ПО 9 ЧАСА ЧЕКААТ ВО АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА- Хаос во болниците во Лондон(ФОТО)

Пациентите чекаат до девет часа во брза помош за да влезат во болниците, предупреди денес шефот на Службата за итни случаи...

Рејхан Бајрами / 10 јануари, 2021 16:24

Областа на Лондон беше најпогодена од епидемијата kovid-19 во Велика Британија во зимата, пишува Гардијан.

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ЛОНДОН: Болниците примаат околу 800 пациенти на ден, капацитетите се исполнија

Градоначалникот на Лондон прогласи вонредна состојба во градот кој се бори со се поголем број случаи со коронавируси и болници...

Рејхан Бајрами / 8 јануари, 2021 17:41

Во текот на изминатите неколку дена, слики од празни полици и фрижидери го обиколија светот, а сега истата ситуација се повторува и во Велика Британија, поточно во Лондон.

ЛУДИЛО ВО ЛОНДОН: Граѓаните ги опустошија продавниците поради КОРОНА

Сведоци сме дека во сите земји каде има случаи на инфекција со коронавирус, граѓаните брзаат кон продавници и празни рафтови...

Перо Милчин / 20 март, 2020 14:08