Парот ја својот Јутјуб канал објави видео на кое се гледа како Луна му ја соопштува веста на својот партнер, по што следеа низа честитки и објави на Инстаграм.

Луна Џогани е БРЕМЕНА: Еве како реагираше Марко кога дозна дека ќе стане татко (ВИДЕО)

Познатиот српски пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ вчера откри дека го очекуваат своето прво дете. Луна објави видео на кое...

Владо Марин / 19 октомври, 2020 9:45

Веднаш по вечерата, пејачка се тушираше и се соблече во изолација.

САМО ЗА МАШКИ ОЧИ: ЛУНА ЏОГАНИ СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА, жешкиот задник во прв план(ФОТО 18+)

Луна Џогани повторно без никаков срам го покажа задникот пред гледачите на ТВ ПИНК. Луна Џогани која заедно со својот татко,...

admin@magazin / 5 март, 2020 19:29

Луна во финалето се натпреваруваше со својот бивши дечко Марко Милјковиќ, кој го освои второто место.

ЛУНА ЏОГАНИ ПОБЕДИ НА „ЗАДРУГА 2″- беше љубовница во првата сезона, а сега освои 50.000 евра!

Луна Џогани победи во втората сезона на „Задруга„ и освои 50.000 евра. Луна во финалето се натпреваруваше со својот бивши дечко...

Перо Милчин / 7 јули, 2019 14:13