Пред да ги пуштат на следен прес од Владата да ги научат овие двајца млади луге на однос кон јавноста, бон-тон, но и да ги испрашаат дали воопшто знаат за што ке држат прес-конференција.

Лупевска ги исплука Ангеловска и Бектеши: Неподготвеност, непрофесионалност зачинето со цинизам и некултура!

Уредничката во телевизија „Телма“, Снежана Лупевска го искритикува однесувањето на министрите за финансии и економија,...

Сара Фемина / 22 мај, 2020 11:00

Тој вели дека Снежана Лупевска-Созен и досега не била одговорен уредник на информативната програма, туку тој ја вршел и таа функција, а Созен според систематизацијата на телевизијата е вработена како продуцент.

Снежана Лупевска сменета од одговорен уредник во Телма: Ова е личноста што ќе ја замени

Снежана Лупевска-Созен повеќе нема да ја извршува неформалната функција одговорен уредник на информативната програма на...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 14:25

Проверени се определни жиро сметки на лицата кои се осомничени, сефови и други околности.

Јовески за КОД: Не би поштедиле некој политичар ако е вмешан во “Рекет”

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовевски за КОД, изјави дека не е информиран и не знае дали Јанева присуствувала на...

Катерина Крстиќ / 22 септември, 2019 23:19

И други фирми вплеткани во мрежата на Боки 13, интервју си Сашо Дуковски, адвокатот на Боки 13, ексклузивно за КОД.

Ексклузивно КОД: Други фирми вплеткани во мрежата на Боки 13, интервју со Сашо Дуковски, адвокатот на Боки 13

КОД открива уште еден случај на контото на невладините на Бојан Јовановски и неговите блиски. И други фирми вплеткани во...

Сара Фемина / 14 септември, 2019 17:59

,,Мислам дека ако не излезеше написот на Геровски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет“.

ЛУПЕВСКА: “Ако не излезеше написот на Геровски, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет”

Лупевска призна дека добила покана Бојан Јовановски, таа и нејзината екипа од емисијата ,,КОД“ комплетно да преминат во 1ТВ...

Рејхан Бајрами / 17 август, 2019 16:16

Жената не е воопшто каква што пред јавноста се претставуваше и жал ми е што многумина тоа не го препознаа особено меѓу моите колеги, напиша Лупевска на „Фејсбук“.

Лупевска: Имав средба со Јанева која заврши со кавга, таа е дрска и непрофесионална

Новинарката Снежана Лупевска Созен на својот Фејсбук профил посвети статус на специјалната обвинителка во оставка, Катица...

Катерина Крстиќ / 16 август, 2019 10:05

За неа се најголемите виновници иселениците од дијаспората, што Тамара изгуби во финалето на Евровизија.

ЛУПЕВСКА удри жестоко по иселениците: „На дијаспората треба да и биде забрането да гласа!

За новинарката Снежана Лупевска Созен, Македонците од дијаспората се виновници зошто Тамара не победила на Евровизија. Новинарката...

Сара Фемина / 19 мај, 2019 12:21