Ослободени Азовците кои Русија ги зароби. За Здленски тие биле херои

Зеленски од Турција се врати со командантите кои во смрт одведоа преку 4000 војници

Украинскиот претседател Зеленски се врати од Турција со петмина украински воени команданти кои беа заробени од Русија пред...

Македонка Димкин / 9 јули, 2023 8:06

Според него, се потврдува од страна на Бугарите дека има апсолутно одвојување, дека постои македонскиот народ и македонскиот јазик и дека тоа е реалност и тие го прифаќаат тоа со овие уставни измени.

Груби: Расте проевропското крило во опозицијата кое ќе ги поддржи уставните измени

Уставните измени мора да се случат, бидејќи без нив Македонија е во регрес, во статус кво и не може да оди напред и од овој...

Едмонд Бекири / 3 септември, 2022 12:27

Моите чеда, сите поседуваат талент за глума.. но ги советував да не тргнуваат по тој пат, неизвесност, зашто многу е тешко да бидеш артист а да не добиеш слава.

Интервју со Лазар Бараков за Магазин: Додека родителите мислеа дека студирам медицина, јас го снимив првиот филм!

Македонскиот актер и омилениот лик од народните приказни Лазар Бараков, во интервју за Магазин открива интересни детали...

admin@magazin / 3 април, 2022 10:15

Ќе ја насочам целата моја енергија да ги поддржиме и да им помогнеме да ги реализираат своите цели. За крај, сакам да му заблагодарам на премиерот Зоран Заев за дадената доверба и на сите мои колеги кои ме поддржуваа.

Петров се сели на директорска позиција: Тој се прости од приватниот сектор преку фејсбук статус

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров ќе биде новиот директор на Фондот за иновации и технолошки развој на местото на досегашниот...

Рејхан Бајрами / 12 ноември, 2020 12:26

Никој не рече дека ќе биде лесно, сепак надежта последна умира, СРЕЌНА НОВА 2020 ГОДИНА ОСТАНЕТЕ СО НАС!

Магазин ви посакува здравје и љубов: Ја испраќаме старата со надеж за поуспешна 2020

Заминува можеби една од најтурбулентните години кога станува збор за случувањата во државата. Оваа 2019 година јавноста ќе...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 17:28

Мајката на Пино смогна сили и ни откри какво е чувството за изгубеното синче и како ги поминува деновите од кога Пино, повеќе не е на овој свет.

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА МАГАЗИН: МАЈКАТА ОД ПИНО ОТКРИ НОВИ ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО НА ПИНО И АНГЕЛА !

Во ексклузивен разговор само за Магазин, мајката од убиеното момче Пино, откри до сега необјавени детали за животот на Пино,...

admin@magazin / 20 јуни, 2019 18:10

Времето ќе покаже дали се точни добиените информации дека Никола Димитров има бекап опција за работен ангажман и кариера надвор од МНР и Македонија

Министерот Димитров ја доби жалбата против текстот “Никола Димитров си бега од земјата на која и го смени името“!

На 7-ми мај  2019, Магазин објави текст со наслов “Никола Димитров ‘си бега‘ во јуни, од земјата на која и го смени името“...

Данаил Михајловски / 6 јуни, 2019 21:57

За само една година, Магазин успеа да се пробие како еден од водечките портали во државата благодарение на верната публика и општественоста одговорност на менаџментот.

ПРВ РОДЕНДЕН НА МАГАЗИН: Секогаш во служба на вистината и граѓаните !

Порталот Магазин денеска прославува една година од своето постоење. Kритички настроен кон власта, несервилен кон опозицијата,...

Узунов Бобан / 17:37