Македонија успеа да слави над Словенија со 2-1 и со тоа да ги задржи шансите за висок пласман во групата Г од квалификациите за Европското првенство.

Елмас: Горд сум на мене и на мојата Македонија!

Вчера македонската сениорска репрезентација ја направи горди целата држава, целата арена ечеше и се вееа македонски знамиња...

Катерина Крстиќ / 11 октомври, 2019 11:32

Што прави Езгијан Алиоски? Во ексклузивното интервју за  швајцарскииот "Блувин", поранешниот напаѓач на Лугано зборува за неговиот нов живот

Алиоски: Никогаш не сум размислувал за друга репрезентација, за мене постои само една репрезентација – и тоа е македонската

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски дефинитивно со секој репрезентативен настап ја воодушевува македонската...

Македонка Димкин / 29 март, 2019 23:28

Македонија добро ја почна средбата во Ниш и во поголемиот дел од првото полувреме се наоѓаше во минимално водство

Македонските ракометарки со пораз и без пласман ги завршија квалификациите

Сениорската женска репрезентација на Македонија со пораз од 35-30 на гостувањето против фаворизираната Србија ги заврши Квалификациите...

Македонка Димкин / 3 јуни, 2018 23:40