Според него, газдата на „Орфеј“ прво им одговарал на телефонските повици, но, по неколкуте разговори кои ги имале, тој го исклучил мобилниот телефон и сега е недостапен за патниците.

СКАНДАЛ: 12 Македонски туристи оставени на МИЛОСТ И НЕМИЛОСТ заглавени во Турција!

Среде турската Кападокија на улица се оставени 12 македонски државјани од Виница, Струмица, Прилеп и од Скопје, откако тие...

Сара Фемина / 27 април, 2019 17:49

Над 40.000 бугарски пасоши издадени врз основ на бугарско државјанство на македонски државјани, ќе бидат предмет на ревизија со која ќе раководи лично премиерот Борисов

Македонците со бугарски пасоши на ревизија за бугарските државјанства?

Најавата на бугарскиот премиер Борисов за ревизија на издадените бугарски пасоши во последните пет години ги загрижи македонските...

Мартин Попоски / 23 ноември, 2018 11:53

Скандал кој ја разобличи Владата на Борисов, по 10 години бугарските органи на прогонот препознале енормно издавање бугарски пасоши на македонски државјани за пари

Нема веќе бугарски пасош за 5.000 евра, Борисов осомничен за малверзации

Бугарија по децениското масовно издавање фиктивни државјанства за патни исправи на Македонски граѓани, со откритие на векот,...

Мартин Попоски / 30 октомври, 2018 8:39

Српските медиуми по истрагата, ги објавија имињата на седумте жртви од стравичната сообраќајна несреќа, на автопатот Ниш - Белград, меѓи кои и двајца македонски државјани

Имињата на македонските државјани кои загинаа во Србија

Српските медиуми ги објавуваат имињата на загинатите лица во двата верижни судири на автопатот Белград – Ниш во кои животот...

Мирко Бачиќ / 10 октомври, 2018 5:54

Зголемениот број на мигранти кои се обидуваат нелегално да ја преминат Македонија е очекуван, неочекуван е бројот помагатели - македонски граѓани кои наплаќаат за услуги

Во комбе пронајдени 33 мигранти од Пакистан, приведени две лица

Во товарно возило “Рено мастер” во близина на Демир Капија полициски службеници пронашле 33 лица илегални мигранти...

Мирко Бачиќ / 27 септември, 2018 14:17

Неодамна и САД потврди дека и се благодарни на Македонија, што е единствена земја, која примила назад во притвор над 80 активни џихадисти, затворени во борбите низ Сирија

Снајперисти Албанци се приклучија на џихадистите во Сирија, меѓу нив има и македонски државјанин

Група снајперисти Албанци се приклучиле на џихадистите кои се борат во Идлиб, Сирија, објави “Франс соар” (France Soir). Според...

Мартин Попоски / 24 септември, 2018 9:07

Македонските државјани со албанско етничко потекло не сакаат на референдум каде не се албанска нација во Македонија

Албанците збунети за референдумот “Ние сме автохтони Албанци или граѓани на Македонија”

Политичките партии постојано повикуваат да се излезе на референдумот за, како што велат, европската иднина на земјата. Овој...

Мирко Бачиќ / 2 септември, 2018 10:56

Ова е трета сообраќајка во Албанија за ова лето во која повредени се македонски државјани

Четворица македонски државјани повредени во сообраќајка во Албанија

Четворица македонски државјани, жители на Дебар се повредени во сообраќајната несреќа што претпладнето се случила на делницата...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 13:52