Јана Димитрова на профилот напишала дека во моментов е стажант во одделот за човекови права на Министерството за надворешни работи.

ФОТО: Ќерката на Димитров ангажирана во МНР?

Ќерката на акуелниот министер за надворешни работи Никола Димитров, на нејзиниот профил на професионалната мрежа „Линкедин“,...

Катерина Крстиќ / 31 март, 2019 11:04

Македонското министерство за надворешни работи наиде на потсмев кај колегите во регионот откако министерот редовно ја коментира и критикува руската надворешна политика

Димитров пак и се “скара” на Русија, твитна за украинското “прашање”

Шефот на македонската дипломатија не прекинува на сите можни начини да и контрира на Руската Федерација, што истакнати дипломати...

Мирко Бачиќ / 28 ноември, 2018 7:59

Шефот на Црногорската дипломатија во дводневна посета на Македонија, утре од страна на ректорот на УКЛО ќе му биде доделена и титулата Почесен доктор на науки

По дипломатскиот “шамар”, црногорскиот колега на Димитров во Македонија

По вчерашната изјава дека Црна Гора немала правен ни законски основ да го приведе лицето Никола Груевски кое на нивна територија...

Мартин Попоски / 21 ноември, 2018 6:30

Руското МНР посочи дека уцените и заканите врз осум пратеници од опозицијата не може да се наречат манифестирање на демократските вредности при гласање уставни измени

Руското МНР со обвинувања дека осумте пратеници биле уценувани

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека САД организирале „нефер гласање“ во македонскиот парламент, со...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 13:45