Најлошо мислење, кога станува збор за народите во регионот, Србите имаат пред се за Хрватите или 45 отсто

Анкета: Србите најмногу ги сакаат Грците, па Црногорците, а потоа Македонците

Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат...

Данаил Михајловски / 25 септември, 2018 15:40

Детето се лекувало цели два месеца но се уште му е потребна постојана грижа

ВИДЕО: Македонци го киднапирале своето бебе од болница во Франција

Родители од Македонија се осомничени дека го киднапирале нивното 13-месечно бебе од болница во францускиот град Мец. Детето...

Данаил Михајловски / 22 септември, 2018 13:56

За премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, не е само Илинденското востание бугарско, туку Бугари се и Цар Самоуил и Свети Кирил и Методиј

Заев потврди, нема Македонска историја, се е тоа бугарска

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, стави јасно до знаење што во суштина значи Договорот со Бугарија и што е поимот...

Мирко Бачиќ / 9 септември, 2018 15:22

Македонците со порака до власта и во Скопје и во Атина: "Велат не нема, ама еве сме, со мерак сред Солун оро играме"

(Видео) Македонците од Грција со порака: “Не има. Играме оро на сред Солун”

Не сме за продавање, не сме Грци и не сме Бугари. Ние сме Македонци, да живее Македонија. Ние Македонците во Македонија и од...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 10:24

Човекот кој се "офајди" од пишувањето Устав во 1991-ва година и Амандмани во 2001-ва година и беше министер 7 години земаше пари од вештачка држава на вештачка нација

Фрчкоски: “Македонија е измислена земја со измислена нација”

Професорот Љубомир Фрчковски во интервју за “Иквал Тајмс” на тема што ќе значи промената на името за македонскито идентитет...

Мирко Бачиќ / 22 август, 2018 7:20

Села смета дека Референдумот е во ред но не и Договорот со Грција

Села бара “Албанец / граѓанин на Република Северна Македонија”

Денес по политичкото фијаско прв се огласи Зијадин Села претседател на политичката партија Алијанса за Албанците. Тој на...

Мирко Бачиќ / 24 јули, 2018 13:49

Бугарија повторно со изјави дека во Македонија се второ по големина малцинство

Јотова: “Во Македонија Бугарите се над 7% од населението”

Потпретседателката на Владата на Бугарија – Илијана Јотова –  започна со имплементирањето на Договорот кој со...

Мирко Бачиќ / 23 јули, 2018 8:56

Сепак имало анкета на тема дали сте за промена на името од Република Македонија во Република Северна Македонија

75% Македонци се против Договорот и промена на името

Иако официјално не е објавена а прв ја посочи пратеникот и поранешниот министер за надворешни работи Антонијо Милошоски...

Мирко Бачиќ / 21 јули, 2018 7:51