„FT“: Анкетата покажува поразителни податоци за сиромаштијата

70 % од Македонците не можат да си дозволат да одат на годишен одмор

Според анкетата која минатата година ја спроведе „Finance Think“ помеѓу 1.133 испитаници покажува поразителни податоци за сиромаштијата...

admin@magazin / 17 јули, 2018 11:00

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија.

Мицкоски: Заев со договорот се откажа од прогонетите Македонци од грчката граѓанска војна

Мицкоски во Фејсбук статус напиша дека Македонците ја носат таа тажна судбина на историјата и историските случувања и балканските...

admin@magazin / 30 јуни, 2018 15:12

Граѓаните порачаа дека договорот со Грција е велепредавство

Одбележани 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија

Утринава во паркот Жена Борец одбележани беа 70 години од прогонот на Македонците од Егејскиот дел на Македонија. Цвеќе пред...

admin@magazin / 12:58

Виктор Трифуновски и одговара: Во слободно општество можеш да бидеш што сакаш, проблемот е во твојата ЕУ

Ида Протуѓер со расистички испад: Македонците се племе!

„Можеш да живееш во земја која се вика Македонија, а да те идентификуваат со племе, луѓето да живеат крајно недостоинствено...

admin@magazin / 26 јуни, 2018 13:45

Зголемен број возила има на граничниот премин Богородица за влез во Грција

Македонците навалија во Грција, на ГП Богородица се чека

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен,...

admin@magazin / 15:20

Задолжително заклучувајте ја вратата од апартманот во текот на ноќта и ништо не оставајте во автомобилите

Омиленото летувалиште на Македонците е полно со крадци

Туристите од Македонија, кои одат на одмор во Грција лесно може да бидат на мета на крадци кои ограбуваат по плажи и среде...

admin@magazin / 21 јуни, 2018 12:30