Само рано претпладнево на усток ќе има услови за послаби врнежи од снег, во југоисточните предели од дожд и снег.

ПОКАЧУВАЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Детална временска прогноза!

Времето полека се стабилизира, па така до крајот на денов ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди. Само рано...

Стојче Бушин / 2 април, 2020 9:02

Потоа во следниот период ќе продолжи доста променливото време, нови врнежи и тоа под влијание на нов влажен воздушен бран очекуваме во петок и за време на викендот.

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Доаѓаат интензивни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер!

До крајот на денов а особено попладнево и вечерва од запад ќе започнат врнежи од дожд, во текот на ноќта и утре врнежите ќе...

Стојче Бушин / 3 март, 2020 7:11