Ова практично значи дека тој повеќе нема да биде директор на „Пошта“, одлука која доаѓа без никаква претходна најава.

Владата го разреши Макрадули откако тој договори покачување на платите во „Пошта“

Разрешувањето доаѓа откако пред пет дена доскoрешниот директор договори покачување на платите за вработените за 3.000 денари,...

Перо Милчин / 20 април, 2022 6:44

- Во државата никој не смее да добие помала плата од тоа. Не за џабе и законодавецот и предлагачот се договориле да се усогласи покачувањето.

МАКРАДУЛИ ЗА ТВ 24: НЕДОЗВОЛИВО Е 32 ГОДИНИ ДА НЕ СЕ ЗГОЛЕМЕНИ ПЛАТИТЕ

Јани Макрадули директор на Македонска пошта во емисијата 24 анализа рече дека во АД пошта нема да има мартовска плата под...

Перо Милчин / 7 април, 2022 6:05

Досегашниот директор на Македонска пошта, Ејуп Рустеми од редовите на ДУИ ќе биде назначен за директор на ЈП „Државни патишта“.

Јани Макрадули на нова фотеља: Кандидат за нов директор на Македонска пошта

Поранешниот заменик министер за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, како што дознава ТВ21, ќе биде новиот...

Владо Марин / 28 октомври, 2020 7:32

Сфаќам дека веројатно станува збор за добар бизнис и дека на Петре и на Јани не би им се дало шанса да се „омрсат“ (особено не во времето на груевизмот), а сакам да верувам дека тие не се баш дунстери на темава. Напротив.

Другарите му го извлекоа чергичето на Јани Макрадули под нозе!

Драги другарчиња, драги мои РДФ – ревносни дунстери и фолиранти! Не ми јасно како планирате сега, вака предизборно, да ја...

Рејхан Бајрами / 2 февруари, 2020 8:31

Денеска во градинката „Пролет“ во Општина Карпош, беше пуштена во употреба термална печка со кој беше заменет стариот систем кој користеше нафта како извор на топлина.

Макрадули: „Али Експрес“ сензорите предизвикуваат паника – Скопје не е толку загадено!

-Не е точно дека Скопје редовно се наоѓа меѓу петте најзагадени градови во светот, вели заменик министерот за животна средина...

Весна Петровска / 13 јануари, 2020 17:44

На конференцијата, на која со свои обраќања настапија министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, министерот за животна средина на Република Косово Фатмир Матоши, директорот на Светска банка за Северна Македонија и Косово во рамките на регионот на Европа и Централна Азија, Марко Мантованели и заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, воведничарите се осврнаа на потребата од заедничко дејствување, за изнаоѓање механизми за имплементација на најдобрите начини за борба против аерозагадувањето.

Макрадули: Во една грејна сезона во Скопје се трошат дрва колку што има на Водно

На иницијатива на Светската банка, во соработка со Министерството за животна средина и просторно планирање, денеска во...

Катерина Крстиќ / 21 ноември, 2019 22:12

Она што е констатирано е дека инцидентот е саниран, благодарение и на брзата реакција на сите надлежни институции.

МАКРАДУЛИ: Инцидентот во ОХИС е саниран, течноста е собрана и покриена е со пилевина- НЕМА МЕСТО ЗА ПАНИКА!

Заменик-министерот за екологија Јани Макрадули по излеаната течност во ОХИС, денеска соопшти дека состојбата се држи под...

admin@magazin / 9 ноември, 2019 15:13

Во развиени демократии политичарите како Макрадули или Царовска, би си поднеле оставка од морални причини, откако јавноста откри дека нивните сопружници добивале наместени тендери од власта

Влада за брачни тендери на Макрадули и Царовска!

Компанијата „ОПЕН МАЈНД СОЛУШНС“ во која еден од сопствениците е Маја Макрадули, сопруга на заменик министерот за екологија...

Данаил Михајловски / 5 јануари, 2019 16:05