Францускиот претседател сега е во самоизолација од каде што ќе продолжи да ги извршува своите должности, објавија од неговиот кабинет.

Емануел Макрон е позитивен на ковид-19

Претседателот на Франција Емануел Макрон е инфициран со корона вирусот, пренесуваат медиумите од оваа земја! Францускиот...

Рејхан Бајрами / 17 декември, 2020 11:05

Односите меѓу Турција и Франција се влошија во последните месеци, најпрво поради несогласувањата околу политиката кон Сирија, а потоа и објавувањето на карикатури на пророкот Мухамед, а потоа и на низата изјави што следуваа, пренесе Ројтерс.

ЕРДОГАН УДРИ ЖЕСТОКО: Се надевам дека Франција наскоро ќе се ослободи од Макрон- Тој е нејзиниот товар!

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера пред новинарите во Истанбул изјави дека се надева дека Франција наскоро ќе...

Рејхан Бајрами / 5 декември, 2020 14:43

Тој на Фејсбук додаде дека побарал од владата да даде предлози за враќање на јавната доверба во полицијата и борба против сите форми на дискриминација, пренесува Ројтерс.

МАКРОН ПОРАЧА: Сликите на афроамериканецот претепан од полицијата во Париз се срамота за Франција

Францускиот претседател Емануел Макрон вчера оцени дека сликите на Афроамериканецот, кој беше претепан од полицијата во...

Мирко Бачиќ / 28 ноември, 2020 13:28

Францускиот претседател Емануел Макрон во вторник ќе и се обрати на нацијата во врска со состојбата со вирусот.

Франција ја менува тактиката против вирусот корона: Почнува да ги ублажува ограничувањата

Во следните недели, Франција ќе започне да ги олеснува ограничувачките мерки воведени поради вирусот корона во три фази,...

Рејхан Бајрами / 22 ноември, 2020 13:49

Овој нов карантин ќе стапи на сила овој петок до 1 декември, минимум.

Емануел Макрон најави карантин за Франција од петок

Францускиот претседател Емануел Макрон прогласи каратин од петок што ќе трае најмалку до 1 декември! Овој нов карантин ќе...

Рејхан Бајрами / 29 октомври, 2020 8:22

"Правите погрешна работа. Не одете на тој начин, ќе останете целосно сами", додаде Ердоган.

ЕРДОГАН МУ ПОРАЧА НА МАКРОН: Ќе имате многу проблеми со мене -Не можете да ни држите предавања за човештвото

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека некои земји што знаат дека Турција е важна земја се обиделе...

Сара Фемина / 12 септември, 2020 18:42

Макрон го пречека Вучиќ во Елисејската палата, каде тие први разговараа приватно, и потоа го продолжија разговорот за време на работната вечера.

Вучиќ на вечера во Франција со најмоќните светски лидери: Во четири очи со МАКРОН

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера се сретна во Париз со претседателот на Франција, Емануел Макрон. Макрон...

Стојче Бушин / 10 јули, 2020 6:21

Пресудата беше донесена затоа што судот утврди дека Филон е виновен затоа што користел јавни средства за да ги плати сопругата и децата за работни места на кои никогаш не работеле.

ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕМИЕР НА ФРАНЦИЈА ФИЈОН!

Судот во Париз го прогласи поранешниот француски премиер Франсоа Фијон за виновен и му изрече казна затвор од пет години,...

Катерина Крстиќ / 29 јуни, 2020 17:45