-На 07.10.2019 во 9.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 45-годишна жена од Скопје пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен син.

ХОРОР ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Тројца малолетници силувале дете во Скопје!

Како што информираше МВР, скопјанка пријавила дека во август годинава нејзиниот син бил силуван од група малолетници. -На...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 17:18

Како што пишуваат медиумите во Босна едниот малолетник има 15 и пол години, додека другиот има 16 години.

БРУТАЛНО УБИСТВО: Малолетници со туп предмет убиле пензионери

Во големата населба Шуматац, Голема Кладуша во Босна и Херцеговина, убиен е постар брачен пар Џогиќ. Комесарот на полицијата...

Рејхан Бајрами / 23 март, 2019 14:28

Грозоморен чин во Битола, двајца тинејџери на возраст од 14 и 16 години, три пати сториле кривчно дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“

Тинејџери силувале дете во Битола

Двајца тинејџери на возраст од 14 и 16 години се осомничени дека силувале дете во Битола. Според информациите на МВР, полицијата...

Мирко Бачиќ / 19 септември, 2018 13:32

Сите осум мртви се малолетници а меѓу нив имало и бебе

Шест деца меѓу осуммина загинати во пожар во Чикаго

Осум лица од кои шест деца загинале во пожар во Чикаго.  Меѓу загинатите во пожарот кој избувнал изутринава има и едно бебе. Причината...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 11:21