Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник.

Силување во Чаир

Ноќеска во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена...

Весна Петровска / 9 октомври, 2019 17:29

Девојчето е пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде и е укажана лекарска помош.

ТЕШКА НЕСРЕЌА: Повредено малолетно девојче, кога во неа удрило возило управувано од 20-годишен возач!

Вчера на пладне малолетно девојче во Скопје се здобило со тешки повреди, кога во неа удрило возило управувано од 20-годишен...

Рејхан Бајрами / 29 јуни, 2019 14:42