Хан е човекот кој ја разрешуваше политичката криза во Македонија

Хан со уште еден мандат како еврокомесар за проширување ?

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат...

Узунов Бобан / 12 јули, 2019 10:41

Уште во август 2018, неделникот „Фокус“ на насловната страница објави информација дека доколку пратеници на ВМРО-ДПМНЕ го поддржат договорот за името, можно е Груевски да избега во Унгарија.

Груевски заработи доволно пари од книгата па се ОТКАЖА ОД ПРАТЕНИЧКАТА ПЛАТА!

Поранешниот премиер на Република Македонија и почесен претседател  на ВМРО ДПМНЕ, кој е во азил во Будимпешта, Никола Груевски,...

Рејхан Бајрами / 1 јуни, 2019 10:31

Иван Стоилковиќ е македонски политичар и водач на Демократската партија на Србите во Македонија.

СТОИЛКОВИЌ СО ЦВРСТ СТАВ ЗА ГРУЕВСКИ: „Не гласам за одземање мандат на Груевски, образложенија имам милион„

Иван Стоилковиќ, претседателот на Демократската партија на Србите напиша на Фејсбук профилот дека нема да гласа за одземање...

Сара Фемина / 30 мај, 2019 12:34

Сега за одземање на мандатот на Груевски повторно истото. Ги окуражи пратениците да се поведат од законот, што сите го протолкувавме како виза за гласање -за, кога ништо од тоа.

Николовски: „Секоја чест за Груевски, од секогаш знаел да биде владетел„

Секоја чест за Груевски. Од секогаш (не баш од секогаш) знаел да биде владетел. А владетелите или ги мразиш или лудо ги сакаш. Дали...

Сара Фемина / 10:35

Денеска собраниска седница на Комисијата за деловничко и мандадно-имунитетни прашања

Пратениците ќе го бркаат од работа Никола Груевски ?

Членовите на Комисијата за деловничко и мандатно-имунитетни прашања  денеска треба да расправаат за предлогот за одземањето...

Узунов Бобан / 29 мај, 2019 8:41

Дали ќе се одземе мандатот на Никола Груевски ?

Клучот за одземање на мандатот на Никола Груевски е во 8-те одметнати пратеници од ВМРО ?!

Утврдување на Предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски, поради неоправдано отсуство повеќе од шест...

Узунов Бобан / 23 мај, 2019 10:12

За одземање на мандат на пратеник на собраниска седница потребно е да гласаат 80 пратеници, односно две треини од вкупниот број народни избраници

Павле Богоевски во среда ќе закаже комисија за мандатот на Никола Груевски

Од извори во Собранието дознаваме дека седницата за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски ќе биде одржана во...

Данаил Михајловски / 20 мај, 2019 15:19

За да му се одземе мандатот на Груевски е потребно двотретинско мнозинство.

ГРУЕВСКИ “РАСПНАТ ВО СОБРАНИЕ” -почнува постапка за одземање на неговиот мандат на чело со Џафери!

Талат Џафери претседателот на Собранието прати допис до Комисијата за мандатно-имунитетни прашања во кое ја известил комисијата...

Сара Фемина / 15 мај, 2019 15:06