Поранешниот министер и потпретседател на СДСМ, Дамјан Манчевски е назначен за генерален менаџер на двете компании на MAK-SYSTEM во Скопје и Белград.

Дамјан Манчевски назначен за генерален менаџер на MAK-SYSTEM

Поранешниот министер и потпретседател на СДСМ, Дамјан Манчевски е назначен за генерален менаџер на двете компании на MAK-SYSTEM...

Владо Марин / 5 ноември, 2020 7:09

Тој се повлече од сите јавни функции, а исто такантој поднел оставка и од функциите потпретседател и член на Централниот одбор на СДСМ.

ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ СЕ ЗБОГУВА СО ЗАЕВ: Се повлече од политиката и даде оставка на сите јавни функции!

Поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски соопшти дека се повлекува од политиката. Тој...

Владо Марин / 13 октомври, 2020 17:45

Зад името на сегашниот генерален секретар во минативе три години се појавија голем број скандали. Најгласно во јавноста одекна аудио бомбата, каде се слушаше како Рашковски договара тендер за набавка на радарска опрема во М-НАВ.

Алфа неофицијално дознава: Рашковски заминува, Манчевски нов ген- сек на Владата

Дамјан Манчевски нов генерален секретар на Владата, неофицијално дознава Алфа телевизија. Досегашниот министер за информатичко...

Владо Марин / 29 август, 2020 16:21

Ќе имаме подолго време за гласање во текот на денот, два дена претходно ќе има гласање за гласачите кои нема да можат да гласаат во средата.

МАНЧЕВСКИ: Да имаше собрание Чулев ќе беше разрешен одамна, но немаме систем како да го направиме тоа

„Ќе имаме протоколи, не само за денот на гласањето, туку и за изборната кампања. Протоколите веќе се изготвени. Веќе најавивиме...

Владо Марин / 16 јуни, 2020 20:47

Освен Царовска и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски оди во самоизолација откако остварил контакт со Зекири.

Царовска и Манчевски во самоизолација, имале контакт со Зекири!

Откако вчера Мухамед Зекири јавно обелодени дека тој и неговото семејство се заболеи од Ковид-19, утринава вицепремиерката...

Катерина Крстиќ / 1 јуни, 2020 9:35

Меѓу првите воведовме рестрикции, препораки. Од друга страна, МВР - конкретно техничкиот министер Чулев самиот изјавува на медиумите дека не сака да казнува.

МАНЧЕВСКИ: Оваа Влада добро се справи со Ковид 19!

Министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека најголемиот...

Владо Марин / 21 мај, 2020 20:55

Манчевски истакна дека и многу други земји, епидемијата ги затекнала среде избори, но тие годинава ќе се одржат. Отежнителна околност е што немаме сега Собрание, рече Манчевски.

Манчевски: Мора да ја искористиме првата можност за организирање на избори!

Министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски од СДСМ во денешното гостување во отвореното студио на 24 анализа...

Владо Марин / 11 мај, 2020 20:09

Во многу земји се јавија сомнежи, како во Белгија, но Брисел ја закочи имплементацијата, додека остатокот од Белгија е покриена со сигнал. Исто е и со Швајцарија – рече Манчевски.

Манчевски: Нема доказ дека 5Г има влијание врз животниот век на луѓето!

Моментално нема активни 5 Г мрежи во земјава, на дело се спроведува организирана кампања за ширење на лажни вести, рече министерот...

Рејхан Бајрами / 18 април, 2020 12:20