– Ние веќе влеговме во прашањето и како членка на ОН, ќе почитуваме сè.

Србија работи на отстранување на марихуаната од листата на наркотици

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, изјави дека Србија како членка на Обединетите нации ќе ја почитува одлуката...

Мирко Бачиќ / 21 април, 2021 8:13

"Во насока на декриминализација, потребно е да се променат деловите од Кривичниот законик во делот што се однесува на наркотиците.

ЗАЕВ: Во земјите каде што е легализирана марихуаната, многу корисници на хероин и кокаин се откажуваат од употреба

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, изјави дека прашањето за легализација на марихуаната не е политичко, туку национално...

Рејхан Бајрами / 24 декември, 2020 18:13

По извршен преглед на возилото и лицата, кај М.М. пронајдена и одземена е марихуана.
Лицата се лишени од слобода и задржани за понатамошна постапка.

АПСЕЊА ВО МАКЕДОНИЈА: Пронајдена марихуана, приведени две лица

Пронајдена марихуана, приведени две лица! Вчера, (09.12.2020 година) околу 22,40 часот од страна на полициски службеници од ПС Кичево,...

Рејхан Бајрами / 10 декември, 2020 12:07

Тој за медиумите изјави дека декриминализацијата и легализацијата на марихуаната „може многу да помогне во туризмот и угостителството“ и дека планот е да се контролира како во Амстердам.

ЗАЕВ ОТКРИ КАКО ЌЕ ЈА ПОДОБРИ ЕКОНОМИЈАТА: Ќе ја легализираме марихуаната, Скопје да биде како Амстердам

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, денес најави декриминализација и легализација на марихуаната во туристички места, како...

Перо Милчин / 20 ноември, 2020 20:43

Уапсен е менаџерот и двајца возачи на автобусот, со кој чоколадата со канабис била криумчарена од Италија, пренесува „Албаниан Дејли Њуз“ и прецизира дека уапсените албански државјани се на возраст од 31, 49 и 59 години, од три града – Драч, Тирана и Пермета.

Oткриени 26 килограми чоколада со марихуана во Албанија

Три лица се уапсени на пристаништето во Драч, во Албанија, поради обид за криумчарење на 26 килограми чоколада со марихуана,...

Владо Марин / 17 август, 2020 19:39

Како индивидулец немам доволно познавање за да истапам со конкретен предлог која форма на легализација би била најпогодна за Македонија.

Борјан Јовановски: Се залагам за легализација на марихуаната во контекст на човековите права и правото луѓето да ги користат плодовите на природата!

Се залагам за легализација на марихуаната во контекст на човековите права и правото луѓето да ги користат плодовите на природата...

Владо Марин / 25 април, 2020 9:49

Јанушев вели дека информациите до кои дојде ВМРО-ДПМНЕ,   говорат дека СДСМ и Заеви практично манипулирајќи ги потенцијалните и заинтересирани производители на канабис, создадоа нова рекет машинерија преку која се собираат пари од бизнисмени кои сакаат да одгледуваат канабис.

ВМРО ГО ОБЕЛОДЕНИ СКАНДАЛОТ- Марихуаната на Заеви се продава на црно во Македонија

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата...

Катерина Крстиќ / 24 јануари, 2020 16:20