Таа почина во Атина, каде што живее веќе неколку години, потврдил нејзиниот пријател за српските медиуми!

Почина Марија од „Жикина династија“

Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династија“, почина ненадејно синоќа на 57-годишна возраст. Актерката почина...

Сара Фемина / 26 јануари, 2021 21:50

Така, сега ќе ги почитувам сите традиционални обичаи “, откри Дарко Лазиќ.

Дарко Лазиќ се жени во јуни: Ова се деталите за свадбата за 800 гости, ќе трае два дена а музиката ќе биде ШОУ

Пејачот Дарко Лазиќ (28), кој има син Алексеј со својата свршеница, Марија Гагиќ, планира голема свадба. Церемонијата ќе се...

Мирко Бачиќ / 26 февруари, 2020 20:18

Марија Витанова и Методиј Витанов, биле први братучеди, а во Италија претојувале поради конзулскиот ангажман на Столе Витанов, инаку татко на настраданата Марија Витанова.

ПОЧИВАЈ ВО МИР УБАВИЦЕ: Ова е ангелот Марија што загина вчера во Италија, ќерка на македонскиот конзул(ФОТО)

Два млади животи вчера предвреме згаснаа на улица во Пјаченица – Италија. Автомобилот во кој биле Марија и Методиј Витанови...

Сара Фемина / 3 февруари, 2020 19:16

Пејчиновиќ-Буриќ е втора жена што ќе ја извршува оваа највисока функција на Советот на Европа.

Шефицата на хрватската дипломатија Марија Пејчиновиќ-Буриќ, избрана на чело на Советот на Европа!

Како што јави дописникот на МИА од Стразбург, Хрватската министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ вечерва...

Перо Милчин / 26 јуни, 2019 21:45