Границата ја поминал на нелегален граничен премин, а потоа најверојатно патувал со патната исправа која не му била одземена кога судот во Штип му ја одложил затворската казна на 14 месеци.

ОТКРИЕНО: Еве каде се наоѓа бегалецот Игор Спасов

Игор Спасов, осуденикот за убиството на Мартин Нешковски е избеган во Холандија, дознава неофицијално Алфа. Границата ја...

Катерина Крстиќ / 1 ноември, 2019 22:45

Во соопштението се наведуваат постапките, кои судот официјално ги почнал на 24 октомври.

Штипскиот суд го објави соопштението за бегството на убиецот на Мартин Нешковски

Штипскиот Основен суд попладнево се огласи преку соопштение за случајот со бегалецот Игор Спасов, кој од вчера се бара со...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 18:59

Директорот на Идризово Боби Мојсовски за порталот потврди дека до него не било испратено писмено известување за нов прекин и негово оправдано отсуство.

ОБИД ЗА БЕГСТВО? Убиецот на Мартин Нешковски не се вратил во затворот

Специјалецот Игор Спасов во петокот не се појавил во затворот во Идризово иако на тој ден му измина рокот за оправдан прекин...

Валерија Петрова / 24 октомври, 2019 19:27

Прекинот на казната му е одобрен од судијата за извршување на санкции во истиот суд кој е надлежен според местото на живеење, а причината е неговата здравствена состојба, додаваат од Управата за извршување на санкции.

Потврдено: Убиецот на Мартин Нешковски една година не е во затвор

Игор Спасов, кој е осуден за убиството на Мартин Нешковски, повеќе од една година не е во затвор затоа што се лекува, потврдуваат...

Катерина Крстиќ / 26 јули, 2019 13:04

Ова што СДСМ им го приреди на македонската јавност и македонската држава е најголемата изmaма во историјата на Македонија.

ПУКНА НОВА „БОМБА“: Заев и СДСМ лaжeлe и мoнтиpaлe пpиcлyшкувaни paзговори за случајот „Мартин Нешковски“

Деновиве Ел Чека објави досега телефонски разговор помеѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска, а во врска со yбиcтвoтo на...

Рејхан Бајрами / 11 јули, 2019 23:42