Пукањето се случи во областа Орегон, популарна меѓу туристи и локални жители, полна со ресторани и кафулиња.

ВТОР МАСАКР ВО АМЕРИКА: 10 ЛИЦА УБИЕНИ,16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН!

Во американскиот град Дејтон се случи вооружен инцидент во кој загинаа најмалку 10 луѓе, јавуваат американските медиуми. Како...

Перо Милчин / 4 август, 2019 11:07

Покрај убиените луѓе, уште 24 лица се ранети , меѓу нив и деца а медицинските тимови во блиските болници се обидуваат да ги спасат.

НЕВИДЕН МАСАКР ВО ТЕКСАС: Најмалку 22 загинати, меѓу нив и четири деца!

Најмалку 20 лица се убиени во најновиот инцидент на масовно убиство на луѓе во Соединетите американски држави. Масакрот се...

Рејхан Бајрами / 3:17

Двете џамии по нивното обновување денеска беа отворени за верниците, а први влегоа преживеаните од терористичкиот нападза да се молат за загинатите.

Повторно отворени вратите на џамиите во Нов Зеланд каде се случи крвавиот масакр

Денеска повторно се отворени двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, каде пред една недела се случи крвавиот масакр...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2019 13:45

На молитвата беше и премиерката Џасинда Ардерн, во придружба од 20.000 луѓе

Илјадници граѓани оддадоа почит на жртвите во Крајстчерч-премиерката со црна марама се помоли за жртвите

Муслимански позив на молитва се слушна денес, во Нов Зеланд, во двете џамии  каде беа убиени повеќе од 50 лица. На молитвата...

Катерина Крстиќ / 22 март, 2019 12:08

На својата униформа убиецот Брентон го носеше симболот на „Црното сонце“.

Масовниот убиец од Нов Зеланд убивал носејќи го симболот на „Црното сонце“: Еве што значи тој

Брентон Тарант е момчето кое усмрти повеќе од 50 лица, додека се молеа во џамија во Нов Зеланд. За овој масакр зборуваше целиот...

Катерина Крстиќ / 19 март, 2019 10:49

Брентон Тарант терористот кој изврши масакр во Нов Зеланд, му се заканувал на Ердоган

Брентон Тарант, терористот кој изврши масакр во Нов Зеланд му се заканувал и на Ердоган

Брентон Тарант е 29 годишниот, терорист кој денеска изврши масакр врз две џамии во Нов Зеланд.  Тој  Според полициските...

Катерина Крстиќ / 15 март, 2019 21:24

Бројот на жртви од крвавиот масакр кој се случи утринава се искачи на 49

ФОТО: На оружјето натписи на германски,бугарски,руски и српски, а носел и нацистички симболи! Погледнете што пишува(ФОТО)

Бројот на жртви од крвавиот масакр кој се случи утринава во две џамии во Нов Зеланд се искачи на 49,  а повеќе од 20 лица се...

Катерина Крстиќ / 10:50

Преживеаните излегоа со потресни изјави

Го молев Бог да му снема куршуми, 7 пати менуваше муниција: Потресна исповед на преживеани во терористичкиот напад (ВИДЕО)

По крвавиот масакр кој се случи денес во Крајстчерч- Нов Зеланд каде беа убиени околу 40-тина лица, преживеаните излегоа...

Катерина Крстиќ / 10:23