Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

592 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична...

Рејхан Бајрами / 23 декември, 2020 10:01

Шилегов ја зеде својата заштитна маска и во неа си го издува носот.

СРАМНО ВИДЕО: Шилегов пред камери го издува носот со заштитна маска

Градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов вчера гостуваше во емисијата „Магазин“ на Сител, каде што зборуваше за својот...

Сара Фемина / 22 декември, 2020 5:39

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

561 санкциja за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (14/15.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична...

Стојче Бушин / 15 декември, 2020 17:22

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

697 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична...

Перо Милчин / 11 декември, 2020 10:47

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

480 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење...

Мирко Бачиќ / 8 декември, 2020 14:06

Оваа мерка ќе важи за движење на јавни места и површини од отворен и затворен тип, на пазари, во јавен превоз и при влез во затворени простори како државни институции, маркети, продавници, банки, пошти, чекални, здравствени установи и слично.

Носењето на заштитна маска на лицето станува задолжителна за граѓаните

Носењето на заштитна маска на лицето станува задолжителна за граѓаните. Оваа мерка ќе важи за движење на јавни места и површини...

Рејхан Бајрами / 29 октомври, 2020 11:29

Да носиме заштитни маски, да држиме физичка дистанца, да ги избегнуваме големите групни настани и на тој начин заеднички ќе ја добиеме битката со КОВИД-19, потрнцираше Заев!

ЗАЕВ ги доби резултатите од Корона тестот: Соопштение за јавноста!

Денеска го добив резултатот од тестот за КОВИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите до еден да го чуваме сопственото...

Рејхан Бајрами / 28 октомври, 2020 7:24

Според партијата, се бориме со невидлив и подмолен непријател, кој им се заканува на сите, никој не е имун, а наше најдобро и најефикасно оружје е носење заштитна маска, шал или марама, држење дистанца и редовна дезинфекција и миење на рацете.

Ова е заедничка броба, на сите граѓани и на сите институции, само заедно можеме да го победиме невидливиот непријател

„Сериозното зголемување на бројот на инфицирани со коронавирусот во изминатите денови не донесе до раскрсница, до избор...

Стојче Бушин / 18 октомври, 2020 10:35