Маја го известила порталот инфомакс дека полицијата ја нocи во полициcкaта станица БЕКО.

ОБНОВЕНО: Мајката на Пино била уапсена бидејќи викала „Македонија, Македонија“

Откако претходно порталот Инфомакс објави дека Маја Трпковска , мајката на убиеното момче Пинета Секондо, е уапсена денеска...

Катерина Крстиќ / 5 јули, 2019 18:32

Маја Трпковска, мајката на убиеното момче Пино, поднесе тужба против секторот за исчезнати лица.

ЕКСКЛУЗИВНО: Мајката на Пино поднесе ТУЖБА против Министерството за Внатрешни работи!

Маја Трпковска, мајката на сурово убиеното момче Пино Секондо, поднесе тужба против МВР, секторот за потраги и исчезнати...

Перо Милчин / 30 јуни, 2019 14:41

Мајката на Пино смогна сили и ни откри какво е чувството за изгубеното синче и како ги поминува деновите од кога Пино, повеќе не е на овој свет.

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА МАГАЗИН: МАЈКАТА ОД ПИНО ОТКРИ НОВИ ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО НА ПИНО И АНГЕЛА !

Во ексклузивен разговор само за Магазин, мајката од убиеното момче Пино, откри до сега необјавени детали за животот на Пино,...

Сара Фемина / 20 јуни, 2019 18:10

Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи и напиша за убијците на Пино дека нема да постојат.

Мајката од Пино: ЌЕ ЛЕЖАМ ВО ЗАТВОР НО ВИЕ НЕМА ДА ПОСТОИТЕ, КОПИЛИЊА САТАНИСТИЧКИ!

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до осомничените. Маја Трпковска, мајката на убиениот...

Рејхан Бајрами / 16 јуни, 2019 19:45

. Таа повторно се огласи на социјалните мрежи и напиша дека сака да ги види родителите на убијците од Пино на колена пред нејзината куќа.

МАЈКАТА ОД ПИНО: „2 дена ви давам, да ве видам во двор на коленици инаку „ОКО ЗА ОКО-ЗАБ ЗА ЗАБ„

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до родителите на осомничените. Маја Трпковска,...

Рејхан Бајрами / 9 јуни, 2019 16:49

-Уште не разговаравме за мотивот, љубомора, не би знаела друго зошто, рече Трпковска.

МАЈКАТА ОД ПИНО СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: „Секторот за исчезнати лица ми спуштаа слушалка„

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино, денеска беше повикана на распит во обвинителството во Скопје. Во изјава за медиумите,...

Рејхан Бајрами / 5 јуни, 2019 16:04