Може да се забележи дека Премиерката многу личи на нејзината мајка.

ОВА Е МАЈКАТА НА СРПСКАТА ПРЕМИЕРКА БРНАБИЌ: Погледнете дали Ана и нејзината мајка личат (ФОТО)

Вчера премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја посети Бабушница како дел од предизборната кампања. Премиерката за прв пат ја...

Перо Милчин / 31 мај, 2020 18:30

Наведено е дека станува збор за сурогат бебиња чии родители од Велика Британија, САД, Италија, Германија, Романија и други земји не можат да дојдат затоа што границите се затворени поради пандемијата на корона вирусот, пренесува британскиот „Дејли мејл“, наведувајќи дека ова изгледа како фабрика за бебиња.

СВЕТОТ НА НОЗЕ! ОКОЛУ 50 БЕБИЊА ЛЕЖАТ ВО ХОТЕЛ: Сурогат малечките чекаат родители од САД, Кина, Германија(ШОКАНТНО ВИДЕО)

Водечките светски медиуми известуваат за состојбата во главниот град на Украина, Киев, каде има скоро 50 новороденчиња во...

Катерина Крстиќ / 14 мај, 2020 17:13

Таа вели дека и покрај тоа што два пати била тестирана, денеска и бил направен и трет тест.

Мајката на четиримесечното бебе од Инфективна за Курир: Мојата реакција се однесуваше на моето лекување кое трае веќе 11 дена иако сум негативна на „Ковид-19“

Мајката која што со своето четиримесечно бебе веќе извесно лежат на Инфективната клиника во Скопје, после реакцијата на...

Катерина Крстиќ / 22 април, 2020 22:44

Рејчел се изјасни за виновна и сега е во затворот во округот Марикопа. Притворен е и 30-годишен татко на деца и 49-годишен роднина, пренесува Ројтерс.

Мајка од пеколот: Ги убила трите деца додека им пеела- синот(3) гледал како му ја убива сестрата и ја молел да престане

Полицијата вчера ја уапсила Рејчел Анри (22) под сомнение дека ги убила нејзините тројца мали деца, едно по едно во нивниот...

Сара Фемина / 23 јануари, 2020 11:25

Холивудската актерка ја сподели среќната вест со светот во четвртокот на својот Инстаграм профил.

Холивудската убавица Камерон Диаз стана мајка на 47 години

Камерон Дијаз (47) и Бенџи Маден (40) станаа родители на женско бебе, објави „Дејли меил“. Холивудската убавица ја сподели среќната...

Сара Фемина / 5 јануари, 2020 12:40

Како што пишаа светските медиуми, 7-годишната Џесика од Велика Британија стана хероина откако ја спаси својата мајка, пружајќи и прва помош.

Седумгодишно девојче ја спаси својата мајка која имала епилептичен напад: Еве како!

Верувале или не, седумгодишно девојче ја спаси својата мајка во Велика Британија. Како што пишаа светските медиуми, 7-годишната...

Весна Петровска / 16 декември, 2019 16:27

Додека пет години ГС на ОН усвои Декларација за правата детето.

Светски ден на детето- прегрнете го силно вашето малечко

Генералното собрание на Обединети нации во 1954 година го прогласи 20 ноември за Светски ден на детето, со цел да го сврти вниманието...

Катерина Крстиќ / 20 ноември, 2019 14:55

Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференцијата, обвинителката Вилма Рускоска посочи дека тоа нема да влијае врз нивното барање за притвор за обвинителката.

ПОЧИНА МАЈКАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА!

Утринава во Гевгелија, починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева. Обвинителката Вилма Рускоска на новинарско...

Сара Фемина / 21 август, 2019 15:48