Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференцијата, обвинителката Вилма Рускоска посочи дека тоа нема да влијае врз нивното барање за притвор за обвинителката.

ПОЧИНА МАЈКАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА!

Утринава во Гевгелија, починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева. Обвинителката Вилма Рускоска на новинарско...

Сара Фемина / 21 август, 2019 15:48

Зад организација на протестот стои семејството на Ел Чека.

БРАТОТ И МАЈКАТА ОД “БОМБАШОТ” ЕЛ ЧЕКА НАПАДНАТИ НА ПЛОШТАДОТ СКЕНДЕРБЕГ ВО СКОПЈЕ!

Пред протестот кој се одржа денеска на плоштадот Скендербег, организиран од семејството на Ел Чека, мајката и братот на Ел...

Рејхан Бајрами / 26 јули, 2019 16:50

Целиот Балкан остана во шок по веста која пристигна од Србија за мајката која му ги пресекла вените на своето дете и го фрлила од 4-ти спрат, а потоа си го одзела животот.

Ова е мајката МОНСТРУМ која на ќерката и ги исече вените, па ја фрли од балкон во Србија!

Ова е мајката монструм Даниела Р. (36) која ова утро на својата тригодишна ќеркичка Т.Р. и ги исекла вените, па ја фрлила од четвртиот...

Рејхан Бајрами / 17 јуни, 2019 14:18

„Благодариме на сите за поддршката. Тешко е верувајте ми, многу тешко. Мојата битка продолжува, сега БАРАМ ПРАВДА ЗА МОЕТО ДЕТЕ, пишува мајката од убиениот Пино.

МАЈКАТА ОД ПИНО ДО УБИЈЦИТЕ: „Курво една, бел ден да не видиш ни ти, ни твојот помошник„

Мајката на убиениот Пино Секондо, кој од декември се водеше како исчезнат, преку статус на „Фејсбук“ се обрати кон медиумите...

Перо Милчин / 1 јуни, 2019 10:52

Радица ја посвоила Симона, пред дваесет години и се грижела за неа и ја сакала како свое родено чедо.

Доживотен затвор за Симона, која брутално ја убила својата мајка- ова е убиената Македонка Рада (ФОТО)

Младата Симона Зафировска е Македонката која сурово ја уби својата мајка Радица Зафировска. Симона го извршила убиството...

Катерина Крстиќ / 27 март, 2019 17:33

Никол Мерит во објава на Facebook им порача на татковците на девојчиња да се однесуваат кон сопругата онака како што сакаат да биде третирана нивната ќерка во иднина

Моќна порака до сите татковци кои имаат ќерки: Како треба да се однесуваш со нејзината мајка?

Жена им се обрати на сите мажи кои имаат ќерки за да им порача дека тие имаат најголемо влијание врз замислата на нивните...

Данаил Михајловски / 27 септември, 2018 19:30