. Над четири илјади тони се стигнати во текот на минатата година. Никој нема точна евиденција колку отпад е внесено во Македонија, а освен Цементарница Усје, веројатно има и други фирми што користат отпад како енергенс.

Трајанов се изнервира : Увезуваме масло кое е канцерогено, со отпадот раководи мафијата!

Лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов смета дека претседателот на државата треба да го свика Совет за безбедност за...

Рејхан Бајрами / 3 февруари, 2020 20:30

Станува збор за сума која им била исплатена како оштета на полициски службеници кои го тужеле МВР за неисплатени часови, за решенија за распоредувања и откази.

Полициски службеници го тужеле МВР за неисплатени часови – Одговорен за овој хаос е Оливер Спасовски!

На денешната прес-конференција Наќе Чулев обелодени дека откако ги добил соодветните податоци од службите за фискалните...

Весна Петровска / 28 јануари, 2020 15:07

Фотографии од малолетни девојчиња од Македонија со интимна содржина, видеа кои се на раб на порнографија се споделуваа до вчера во затворената група „Јавна соба“ креирана на апликацијата „Телеграм“ која до тогаш броеше над 7.400 членови.

Тинејџер кој го користел името „Медо“ја создал групата „Јавна соба“?

Денеска полицијата влезе во трагата на администраторот на групата Јавна соба но ги обезбедила и телефонските броеви на над...

Катерина Крстиќ / 27 јануари, 2020 12:09

Техничкиот премиер Оливер Спасовски рече дека оваа група е новоформирана и за кратко успеала да дојде до голем број на членови.

ПОРНОГРАФИЈА ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Политичари и бизнисмени дел од порнографска група

Бирото за јавна безбедност од вчера, по откривањето во јавноста, покрена истрага, во која се очекува да се откријат администраторите...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 16:54

Тој, според пријавеното, се договорил и во Гостивар и платил една од договорените рати. Подоцна, скопјанката не се појавила на договорената средба во Скопје и не му се јавувала повеќе, по што сфатил дека е измамен.

„Дај ми пари и ќе ја вработам девојка ти“ – Гостиварец падна во рацете на измамнци!

Преку социјалните мрежи лесно можете да дојдете до измамници, таков пример се случил во Гостивар. Полицијата поднесе кривична...

Весна Петровска / 24 јануари, 2020 13:03

Извори од МВР за МКД.мк информираат дека на 5 декември лани била склучена Рамковна спогодба, а една недела подоцна, на 11 декември и Договор нарачка склучен меѓу Министерството за внатрешни работи и и Veridos GmBH Berlin – Германија за испорака на обрасци за лични документи.

Лични карти и пасоши со „ С. Македонија“ ќе се издаваат од септември

Новите документи за македонските граѓани со името С. Република Македонија ќе почнат да се издаваат од септември годинава. Извори...

Весна Петровска / 20 јануари, 2020 13:39

На 17.01.2020 во 10.55 часот во СВР Скопје, Е.С.(26) од Скопје, вработена во банка, пријавила дека во експозитура на банката на ул.„Исаија Мажовски“ во Скопје три лица со закана со оружје над вработените одзеле пари.

ДЕТАЛИ ЗА ГРАБЕЖОТ ВО НЛБ: Тројца ја ограбиле банката па го запалиле возилото во Ѓорче Петров

МВР ги откриваат деталиите за грабежот во НЛБ банка во Скопје. На 17.01.2020 во 10.55 часот во СВР Скопје, Е.С.(26) од Скопје, вработена...

Весна Петровска / 18 јануари, 2020 18:39

Од заскитан куршум оштетено е возило марка „хонда цивик“ со скопски регистарски ознаки на улицата „Локов“ во населбата Кисела Вода.

Скопјани во паника: Пукање во Кисела Вода и во Топанско поле

Во главниот град вчера се случија  два инцидента кои ги вознемирија жителите, имаше пукање во населбаат Кисела Вода каде...

Весна Петровска / 5 јануари, 2020 18:19