Специјалците ќе бидат прераспределени на пониски позиции

Специјалци казнети затоа што се противеле да имаат Албанец командир

МВР се реваншира на припадници од Единицата за специјални задачи со 18 решенија со кои прави нивна прераспределба на пониски...

admin@magazin / 1 јули, 2018 12:37

Надлежните работаат на овие случаи и се очекува расветлување на истите

Три железнички несреќи во Македонија, има и повредени

Неколку железнички сообраќани несреќи се случиле во текот на вчерашниот ден во Македонија, две лица се повредени, известуваат...

admin@magazin / 25 јуни, 2018 14:45

Основното јавно обвинителство покрена истрага за синоќешните случувања

Од птичја преспектива: МВР објави видео од синоќешните протести пред Собрание

Министерството за внатрешни работи на сподели уште едно видео од синоќешните протести пред Собрание, овојпат снимено од...

admin@magazin / 18 јуни, 2018 18:39

МВР нема да дозволи употреба на сила врз полицијата и насилен упад во институциите

МВР: Приведени 25 лица, повредени десет полицајци

Полицијата привела 25 лица, а десет полицајци биле повредени во вчерашниот протест пред Собранието, информираше МВР. Во текот...

admin@magazin / 15:28