Протестот е планиран на крстосницата помеѓу бул.„Александар Македонски“, ул.„16-та Македонска бригада“ и ул.„Интернационални бригади“.

Посебен режим на сообраќај поради протест во Скопје!

Посебен режим на сообраќај поради протест во Скопје! На 19.02.(петок), 22.02.(понеделник) и 23.02.2021(вторник) во временскиот период...

Перо Милчин / 19 февруари, 2021 6:02

Според Холштајн, заедничкото менаџирање со мигрантските текови во Европа е исклучително важно за постигнување успеси во овој сегмент!

Предадена донација од возила и опрема во вредност од 660.000 евра за Граничната полиција

Ми причинува особено задоволство што денеска заедно со амбасадорката на Сојузна Република Германија Н.Е. Анке Холштајн...

Сара Фемина / 18 февруари, 2021 6:17

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

105 санкционирани возачи во Скопје: 13 без возачка дозвола, 6 возеле под дејство на алкохол!

105 санкционирани возачи во Скопје: 13 без возачка дозвола, 6 возеле под дејство на алкохол! Министерството за внатрешни работи...

Перо Милчин / 15 февруари, 2021 12:05

Оваа бројка што е далеку поголема од бројката од претходниот јавен оглас!

На конкурсот за 600 полициски службеници пријавени се вкупно 2964 кандидати

На последниот конкурс за 600 полициски службеници пријавени се вкупно 2964 кандидати, од кои 2365 се мажи, а 599 жени. Денеска сум...

Рејхан Бајрами / 11 февруари, 2021 13:45

При изведување на вежбите припадниците на елитните единици користеа шок бомби, димни бомби, маневарска муниција и вежбовна муниција и оружје за нејзино користење, балистички штитови и алпинистичка опрема!

Спасовски и црногорскиот колега Секуловиќ на Пониква ги проследија показните вежби на елитните единици на МВР

Денеска во зимско-рекреативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Пониква беа презентирани четири показни...

Сара Фемина / 19 јануари, 2021 18:57

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 203 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции, осум мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 14 за користење на мобилен телефон.

203 санкционирани возачи во Скопје: 19 за брзо возење, 19 без возачка

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на...

Владо Марин / 12:23

Спасовски вели и дека полицијата постојано контролира дали се почитуваат мерките за заштита од вирусот.

СПАСОВСКИ: Денеска за празнувањето на Водици ќе има засилени полициски контроли

Православниот верски празник Водици денеска ќе се слави според владините мерки против пандемијата! Како што објави ТВ Сител,...

Перо Милчин / 6:44

Журки во Скопје!

Приведени 13 лица на две домашни забави во Скопје – не ги почитувале мерките за заштита од ковид-19!

Приведени 13 лица на две домашни забави во Скопје – не ги почитувале мерките за заштита од ковид-19! На 17.01.2021 во 02.45 часот,...

Рејхан Бајрами / 17 јануари, 2021 15:40