Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

149 санкционирани возачи во Скопје, 15 за управување со брзина поголема од дозволената!

149 санкционирани возачи во Скопје, 15 за управување со брзина поголема од дозволената! Министерството за внатрешни работи...

Владо Марин / 12:51

Лицата се приведуваат во полициска станица и против нив ќе следат соодветни поднесоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да не организираат било какви собирања односно да ги почитуваат меркита за справување со коронавирусот.

Полицијата растураше бадникарски огнови и приведуваше: Растурен собир покрај оган во Орман, приведени учесниците

Растурен собир покрај оган во Орман, приведени учесниците! Вчера (05.01.2021) во 21.15 часот полициски службеници од СВР Скопје...

Перо Милчин / 6 јануари, 2021 13:35

Тој, на својот „Фејсбук“ профил, како и на повеќе електронски портали, објавил видео клип со заканувачка содржина, промовирал и поттикнувал омраза, дискриминација и насилство кон други лица.

ЗАКАНИ НА ФЕЈСБУК: МВР го уапси вевчанецот Г.П. (45) поради закани кон Заев и Пендаровски

Приведен вевчанец за закани со убиство! Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“...

Рејхан Бајрами / 5 јануари, 2021 16:42

Во текот на празничниот продолжен викенд (31.12/3.1) Министерството за внатрешни работи спроведе засилени контроли за санкционирање на сообраќајните прекршоци.

За четири дена 1571 санкции за пребрзо возење!

За четири дена 1571 санкции за пребрзо возење! Во текот на празничниот продолжен викенд (31.12/3.1) Министерството за внатрешни...

Владо Марин / 4 јануари, 2021 19:27

Според министерот Спасовски новогодишната ноќ на територијата на државата поминала мирно!

Спасовски: Мирна новогодишна ноќ во државата, продолжуваме со осовременување на работата на полицијата

„Посебно задоволство ми е што првиот ден од Новата година сум тука со вас, во Крива Паланка и можам лично да ви ја честитам...

Перо Милчин / 1 јануари, 2021 21:33

Во текот на ноќта костатирани се осум прекршоци од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир!

Контролирани 288 угостителски објекти на во Скопје, двајца приведени за нарушување на јавниот ред и мир

Контролирани 288 угостителски објекти на во Скопје, двајца приведени за нарушување на јавниот ред и мир! Во врска со донесената...

Рејхан Бајрами / 13:25