Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот!

188 санкционирани возачи во Скопје, 9 за возење под дејство на алкохол

188 санкционирани возачи во Скопје, 9 за возење под дејство на алкохол! Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот...

Рејхан Бајрами / 31 декември, 2020 16:53

Настанот, на кој студентите и наставниците имаа можност да разменат искуства со министерот Спасовски за безбедноста, движењето на криминалитетот, плановите за иднината, го водеше деканот на факултетот, проф. д-р Никола Дујовски.

Спасовски учествуваше на традиционалното академско кафе со студентите и професорите од Факултетот за безбедност – Скопје

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и државната секретарка м-р Магдалена Несторовска учествуваа на традиционалното...

Мирко Бачиќ / 30 декември, 2020 12:34

Ова, меѓу другото, го изјави денес министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при посетата на на новите реконструирани простории на Одделението за управни работи Кавадарци.

Спасовски: Реновирани просториите на ОУР Кавадарци, ги подобруваме условите за работа!

 „Ми причинува големо задоволство фактот што, преку денешниов настан, односно можноста да имаме увид во новите, реконструирани...

Владо Марин / 29 декември, 2020 12:44

При контрола на локалот во посебно изработени рафтови со бројки биле пронајдени пари.

Затворен угостителски објект во тетовско, затекнати близу 100 лица!

Затворен угостителски објект во тетовско, затекнати близу 100 лица! На 28.12.2020 во 23.45 ч. полициски службеници од Одделот за криминалистичка...

Рејхан Бајрами / 11:09

Сепак, во видеото од акцијата за претрес кое МВР го испрати до медиумите, можат да се забележат само неколку телефони, а не оружје и опрема.

Во Македонија се шетаат терористи: Разбиена терористичка група, имале подготвени самоубиствени експлозивни појаси

Полицијата излезе со детали за вчерашните приведувања во Скопје и Куманово. Приведени се 8 лица осомничени дека се дел на...

Рејхан Бајрами / 28 декември, 2020 16:19

Врз основа на наредби за претрес во дом и други простории издадени од надлежен судија од Основен кривичен суд Скопје, извршени се претреси на осум локации, од кои пет во Куманово и три во Скопје, при што пронајдени и лишени од слобода се сите осум лица.

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Уапсени терористи во Скопје и Куманово (ВИДЕО)

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Секторот за борба против тероризам, насилен екстремизам и радикализам...

Рејхан Бајрами / 16:05

Тој рече дека сите заедно треба да придонесеме да спречиме ширење на вирусот!

СПАСОВСКИ ЌЕ КАЗНУВА: 2.000 полицајци ќе ставаат ред за новогодишната ноќ

Министерот Оливер Спасовски денеска апелираше до граѓаните во текот на претстојните празници да прославуваат одговорно. Тој...

Рејхан Бајрами / 27 декември, 2020 19:52