Манчестер Јунајтед е во потрага на нов тренер. Се шпекулираат веќе неколку имиња во Англиските медиуми.

Познат наследникот на Мурињо во Манчестер Јунајтед

Откако португалскиот стратег Жозе Мурињо доби отказ,Манчестер Јунајтед е во потрага по нов тренер. Англиските медиуми веќе...

Сара Фемина / 18 декември, 2018 22:15

"Спијачот" на Димовски, советник на Димитров, Сарафов, бил во претседателството на ОМ на Бошковси, обезбедувач на Груевски но и "кариерист" дипломат кој ја претепал амбасадорката во Хаг

Сарафов натепал амбасадорка во Хаг, а го наместил и Бошковски?

По објавата на фотографиите како советникот на министерот за надворешни работи, Владимир Сарафов во два наврати длабоко...

Мартин Попоски / 2 декември, 2018 13:00

По објавата на угледниот британски весник "Тhe Guardian" дека виното Кратошија по потекло е од Северна Македонија, медиумот се соочи со македонската јавност и медиумите

Британски “Тhe Guardian” се извини за Северна

Моќта на медиумите и социјалните мрежи се покажа на дело, па угледниот британски весник “Тhe Guardian” се извини што во...

Мартин Попоски / 23 ноември, 2018 11:40

По добивањето политички азил за политички прогон, дури и грчкиот премиер Ципрас ја премолче одлуката на официјална Будимпешта, иако Груевски ги спомна уставните измени

Во Грција молк по азилот на Груевски

Иако на насловните страници на сите печатени медуми и во ударните вести на телевизиите, официјална Атина со молк ја пречека...

Мартин Попоски / 21 ноември, 2018 7:09

Се одмотува мистеријата кој се медиуми и јавни личности зеле пари од црните фондови на грчкото МНР, во Албанија но и Македонија за промоција на Преспанскиот договор

Објавено првото име кое добило пари од тајните фондови на грчкото МНР

Писателот, водител и политички аналитичар Мустафа Нано е првото име кое се спомнува од албанските медиуми дека добивал пари...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2018 13:33

Грчкиот портал Ајефимерида, ексклузивно пренесува дека парите од тајните фондови не биле наменети само за поткуп на политичари, туку и медиуми во Македонија но и Албанија

Од тајните фондови на Грција биле исплаќани и медиуми во Македонија

Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија...

Мирко Бачиќ / 19 октомври, 2018 11:04

По неуспехот на референдумот за Договорот од Грција, познат и како референдум за промена на името, на големо се ниша премиерската фотелја и на грчкиот премиер Ципрас

Грчките медиуми за референдумот во Македонија, Ципрас во криза

Циклонот “Зорбас” е првата, а референдумот во Македонија денеска е втората најважна вест во грчките медиуми. Во неделните...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 20:34

Мала Речица и Бихаќка "во пламен", се подготвуваат ли партиите на власт да реализираат акција "полнење на гласачките кутии" во последните 4 часа од референдумскиот ден

Ќе се полнат ли кутии на 4 часа пред затварањето на гласачките места?

Државната изборна комисија, годинава со чудна пракса, од предвидените три прес конференции, организираше дополнителни две,...

Мартин Попоски / 16:00