Инаку Трамп уште во неделата побарал да биде пуштен од болница каде е хоспитализиран по дијагностицирањето на Ковид-19, јавува Си-Ен-Ен повикувајќи се на извор близок на претседателот.

Меланија нема да го посети Трамп во болнца- не сака да ги изложи на ризик вработените!

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, која исто така е заразена со коронавирусот, нема да го посети...

Катерина Крстиќ / 5 октомври, 2020 18:46

„Ништо не вели среќен роденден подобро од електронската пошта, телефоните, поштенските кодови од милион Американци“.

МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕН- КОЈ БИ РЕКОЛ ДЕКА ИМА 50 ГОДИНИ: Доби честитки од милион американци!

Сопругата на американскиот претседател Меланија Трамп во неделата го прослави својот  50 роденден, а социјалната мрежа...

Катерина Крстиќ / 27 април, 2020 15:37

„Додека ЦДЦ го проучува ширењето на # КОВИД-19, тие препорачуваат луѓето да носат заштитна маска на лицето додека се движат на јавни места кога растојанието од 1 метар е тешко да се одржи“, објави Првата дама на социјалните медиуми.

МЕЛАНИЈА ТРАМП СЕ ПРИКЛУЧИ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Испрати важна порака до Американците!

Првата дама на САД, Меланија Трамп сподели фотографија на која носи заштитна маска за лице во време на пандемијата на коронавирус,...

Катерина Крстиќ / 10 април, 2020 20:20

Таа вели дека се сомнева во Роџер Стоун кој е долгогодишниот сојузник и советник на нејзиниот сопруг, претседателот Доналд Трамп.

Меланија се чувствува понижено поради голите фотографии- откриено кој ги објави

Меланија Трамп, првата дама на САД, истакна дека позади нејзините објавени голи фотографии стои долгогодишниот пријател...

Катерина Крстиќ / 4 декември, 2019 10:32

Се работи за реставрирани парчиња од групата мебел позната како Bellangé.

КОГА МЕЛАНИЈА ТРАМП ЌЕ ЗАМЕША ПРСТИ: Првата дама ја реновираше Белата куќа во Вашингтон(видео)

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, ја реновираше Белата куќа во Вашингтон. Како што пишуваат американските медиуми,...

admin@magazin / 19 септември, 2019 14:42

Имено станува збор за статуата од сребрен коњ, за која кралицата го прашала Трамп дали ја препознава на што тој одговорил со негативен одговор, при што Меланија поцрвенела.

Меланија поцрвенела од срам: Трамп повторно се посрамотил пред Кралицата Елизабета

Се чини дека Меланија Трамп постојано мора да го вади својот сопруг од калта. Овој пат при посетата на Кралицата Елизабета,...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2019 20:12

Светската јавност ја изненади со пролетен фустан кој е уште еден погодок на првата дама на САД. Меланија Трамп.

Првата дама на САД Меланија Трамп со пролетен фустан што ќе ве отави без здив !

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, несомнено предизвика огромно внимание во модната индустрија, особено откако влезе...

admin@magazin / 31 март, 2019 10:39

Родителите на првата дама ја поднесоа својата заклетва за натурализација. Не е познато врз основа на кои услови сте стекнале американско државјанство.

Родителите на Меланија Трамп се сега државјани на САД

Дедото и бабата на американскиот претседател Доналд Трамп кои се по потекло од Словенија, се сега граѓани на САД. Родителите...

Македонка Димкин / 12 август, 2018 14:34