Вработениот во службата за медиуми и информации на германската влада е осомничен дека неколку години работел во египетската разузнавачка служба.

БЕРЛИН НА НОЗЕ: Во кабинетот на Меркел откриен шпион! Агентот неколку години работел за оваа странска земја!

Во кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, откриено е лице кое со години шпионирало за египетската разузнавачка...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2020 16:59

Како што додаде таа, политиката треба да се обиде да ги зближи луѓето и да ги помири.

Се огласи Ангела Меркел за убиството на Џорџ Флојд!

Германската канцеларка Ангела Меркел го осуди убиството на афроамериканецот Џорџ Флојд во САД, велејќи дека расизмот е ужасна...

Перо Милчин / 5 јуни, 2020 21:46

Меркел ова го изјави на средбата со пратениците од нејзиниот политички блок додавајќи дека никому не е во интерес само Германија да е силна.

Меркел: Клучно за Германија е да помогне на другите членки на ЕУ да застанат на нозе!

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека нејзината земја, мора да им помогне на своите соседи во Европската унија...

Катерина Крстиќ / 13 мај, 2020 8:46

Таа го исполни сонот на Хитлер! Да се контролира Европа “, изјави малтешкиот амбасадор.

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ: Амбасадорот на Малта ја спореди Меркел со АДОЛФ ХИТЛЕР!

Амбасадорот на Малта во Финска поднесе оставка откако ја спореди германската канцеларка Ангела Меркел со нацистичкиот диктатор...

Перо Милчин / 11 мај, 2020 16:31

Во неделната видео-порака, Меркел изјави дека во моментов се развиваат вакцини, лекови и успешна дијагностика за сите луѓе во светот.

МЕРКЕЛ ШОКИРАШЕ СО НОВА ИНФОРМАЦИЈА: За вакцина против КОРОНА фалат пари!

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска дека вакцината против вирусот корона мора да биде достапна за сите...

Едмонд Бекири / 2 мај, 2020 22:59

Според нацрт-законот измените направени од германското Министерство за внатрешни работи - времето поминато во Германија со лажен идентитет повеќе нема да се смета.

Германија воведува нови строги правила за добивање државјанство: Еве какви законски промени се планираат!

Како да се добие германски пасош? По правило, странец мора да живее во Германија осум години за да аплицира за државјанство....

Перо Милчин / 18 април, 2020 16:38

Меркел има диплома и докторат за квантна хемија, што несомнено ја прави една од најквалификуваните лидери во една држава за време на оваа пандемија.

МОЌЕН ГОВОР НА МЕРКЕЛ ЗА КОЈ ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ: Погледнете го видеото во кое објаснува како се шири корона вирусот!

Говорот на германската канцеларка Ангела Меркел во кое објаснува како се шири коронавирусот и колку е опасно олеснувањето...

Сара Фемина / 13:49

Два дена порано, таа доби превентивна вакцина против пневмококна инфекција.

МЕРКЕЛ ПОВТОРНО ВО КАНЦЕЛАРИЈА: Се врати на работа после карантинот!

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска се врати во својата канцеларија по двонеделниот домашен карантин, изјави нејзиниот...

Рејхан Бајрами / 3 април, 2020 16:03