Министерот посочи дека со почитување на мерките може да се одржат и изборите кои беа одложени.

Филипче: Изборите може да се одржат со почитување на мерките!

Во гостување на ТВ Алсат, министерот за здравство Венко Филипче рече дека вирусот не е исчезнат ниту победен и дека се уште...

Катерина Крстиќ / 27 мај, 2020 11:14

На почетокот се чинеше дека животот зад затворени врати ќе трае многу долго, можеби дури и до крајот на летото, но тогаш ситуацијата одеднаш се смени и мерките полека се олабавуваат. Најстрогите мерки се укинати во Германија, Шпанија, Грција и во други земји. Но, се зголемуваат загриженоста дека светот би можел да биде погоден од друг бран инфекции.

ВТОРИОТ БРАН Е НЕИЗБЕЖЕН: Стручните лица предупредуваат- коронавирусот можеби и никогаш нема да исчезне!

Додека мерките воведени како резултат на вирусот корона полека се намалуваат, Светската здравствена организација предупредува...

Катерина Крстиќ / 23 мај, 2020 20:34