- Денес е среда, имаме уште два дена да ги донесеме најдобрите можни мерки за Србија.

ЛОНЧАР СЕ ОБРАТИ НА ГРАЃАНИТЕ: Кризниот штаб има два дена да ги донесе најдобрите можни мерки!

Кризниот штаб има два дена да ги донесе најдобрите можни мерки! Министерот за здравство Златибор Лончар рече дека мора да...

Рејхан Бајрами / 8 јули, 2020 14:08

Препораката на Комисијата е донесена по разгледување на актуелната епидемиолошка состојба во наведените земји и согласно информациите добиени од медицинските власти во овие земји.

МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО ЗАТВОРЕНА: „Од утре задолжителен ПСР тест за граѓани на Србија, Косово, БИХ и Црна Гора при влез во земјава“

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука да достави предлог до Владата на Република Македонија...

Стојче Бушин / 9:44

Директорот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејсус рече дека дневно се регистрираат до 160.000 случаи и ги повика сите земји да преземат сеопфатен пристап во борбата против вирусот.

СЗО ГО ПРЕДУПРЕДУВА СВЕТОТ: Пандемијата е се повеќе присутна, придржувајте се до мерките за заштита!

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека 60% од 10 милиони пациенти ширум светот се регистрирани во јуни, што,...

Катерина Крстиќ / 2 јули, 2020 17:51

Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника а таа е опасна.

ШОКАНТЕН АПЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ДОКТОР: Коронавирусот е плод на мафијашка измама!

Група германски лекари основаа здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината за вирусот корона. Како што рече д-р...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2020 11:48

-Луѓето не баш сериозно го сфаќаат сето ова со Ковид-19 и како да немаат сознание колку е оваа лоша болест кога ќе се рашири.

ЖАН МИТРЕВ: Луѓето не баш сериозно го сфаќаат сето ова со Ковид-19!

Луѓето не баш сериозно го сфаќаат сето ова со Ковид-19 и како да немаат сознание колку е оваа лоша болест кога ќе се рашири,...

Стојче Бушин / 1 јуни, 2020 20:59

По однос на уредбата за носење на лична заштита на лицето на целата територија на државата констатирани се вкупно 673 прекршоци.

МВР: За 24 часа, казнети 673 лица кои не носеле маски!

Министерството за внатрешни работи и понатаму ги презема неопходните мерки и активности кои се однесуваат на почитување...

Стојче Бушин / 31 мај, 2020 11:00

Затоа уште еднаш апелирам, да се воздржиме од групирање и да одржуваме дистанца, да сме внимателни и да носиме заштитна опрема и да се грижиме за личната хигиена!

ФИЛИПЧЕ: Не можеме вечно да живееме во карантин!

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу...

Стојче Бушин / 30 мај, 2020 18:55

Оваа одлука е во рамки на ублажување на мерките кои се воведени поради пандемијата на коронавирус.

Ергодан најави ублажување на мерките : Се отвараат рестораните, парковите и спортските објекти!

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, соопшти дека од 1 јуни ќе бидат дозволени меѓуградски патувања како и дека ќе бидат...

Стојче Бушин / 29 мај, 2020 9:43