Што се однесува до границите на Република Србија, тие ќе бидат затворени за странски граѓани.

АНА БРНАБИЌ: Ги затвораме границите на СРБИЈА- ОСТАНЕТЕ ДОМА!

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, по воведувањето вонредна состојба изјави дека одлуката е донесена врз основа на состаноци...

Македонка Димкин / 15 март, 2020 22:04

Не можеме да им забраниме на Србите да влезат во земјата, но ќе бидат во карантин 14 дена. Оние кои доаѓаат од фокусот, дури и ако немаат никакви симптоми, одат во изолација 28 дена.

ВУЧИЌ: Го замолив претседателот на Кина, да ни ги испрати најдобрите лекари!

Претседателот Александар Вучиќ прогласи вонредна состојба на територијата на целата земја. – Го замолив претседателот...

admin@magazin / 21:09

Во соопштението ги наведуваат утрешните летови кои требаше да се реализираат од Охридскиот аеродром и времиња на пристигнување, за кои апелираат граѓаните да ги контактираат авиокомпаниите.

КОРОНА ВИРУСОТ ГО ЗАТВОРИ АЕРОДРОМОТ ВО ОХРИД: 26 летови откажани- контактирајте ги компаниите

Од ТАВ ја информираат јавноста дека согласно новите владини препораки против коронавирусот, се затвора аеродромот во Охрид,...

Перо Милчин / 10:47

Експертите за истражување на коронавирус велат дека вирусот не е отпорен на топлина.

АКО ВИ ТЕЧЕ НОСОТ, ТОА НЕ Е КОРОНА: Ова се 2 главни симптоми, ВИРУСОТ живее на вашите раце 10 минути

Во Србија се потврдени уште седум случаи на инфекција со коронавирус, што го зголеми бројот на заразените на 41, соопшти Министерството...

Перо Милчин / 10:13

Тој ги повика пензионерите, како најранлива група, да не излегуваат на улиците

Вучиќ ги објави новите мерки за борба против корона: Ова е тежок предизвик, но ќе ги сочуваме животите!

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека Србија се соочува со тешок период кога станува збор за ситуацијата со коронавирус,...

admin@magazin / 8:56

Министерот упати порака и до пекарниците, доколку е изводливо да организираат шалтерски систем на работа, односно да се ограничи влезот на потрошувачи внатре во просториите.

НОВА ЗАСИЛЕНА МЕРКА НА ВЛАДАТА: Ова е новиот заштитен предлог против КОРОНА ВИРУСОТ!

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција упати препорака од Комисијата за заразни болести до...

Едмонд Бекири / 14 март, 2020 14:32

За да се спречи дополнително ширење на новиот коронавирус во Швајцарија, владата од денеска до 4 април ги затвори училишта како и факулетите низ целата земја.

ВАЖНА ВЕСТ: Швајцарија поради КОРОНА ВИРУСОТ ги стави под клуч училиштата и факултетите!

Владата на Швајцарија реши да ги затвори училишните установи како и факултетите до 4 Април, поради корона вирусот кој само...

Перо Милчин / 13 март, 2020 20:57

Со тоа работодавците директно ја кршат Владината мерка, поточно одредбата “За да ги чуваат децата дома, платено отсуство и во државно и во приватно ќе добие по еден родител на помали од десет години.

ПАДНАА ПРВИТЕ ОТКАЗИ ПОРАДИ КОРОНА: Мајки барале слободни денови по закон, нo добиле ОТКАЗ

Адвокатката Весна Богова информираше на социјалните мрежи за давање откази од работа во текстилната индустрија. ,,Утрово,...

admin@magazin / 11 март, 2020 20:38