ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот на Мерко ја замолчи ДУИ, само Ковачевски го брани
22/06/2023 - 08:28471
Од: А1он
SHARE
САД го откри, a македонските институции го премолчуваат криминалот и корупцијата на СДС и ДУИ. САД го прогласи Рамиз Мерко, градоначалник од ДУИ за персона нон грата во САД. Ова важи и за неговото семејство велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Добивај вести на вибер
dobivaj vesti na viber
– Рамиз Мерко е на црната листа бидејќи бил вмешан во значителна корупција, влијаел на судски процеси и злоупотребувал фондови нотираат од Стејт Департментот. Мерко сам не можел да влијае на судски процеси без поддршка од другите владини функционери на ДУИ и СДС. Прашањето е во колку од овие криминални процеси се вмешани и други лица од ДУИ? САД потврди дека ДУИ е криминална. Сите ја гледаат корупцијата во ДУИ, само Димитар Ковачевски и СДС не ја гледаат. ДУИ мора да оди во опозиција. ДУИ мора да расчисти со криминалот во нивните структури. Бараме сериозна реакција од институциите се вели во соопштението од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот на Мерко ја замолчи ДУИ, само Ковачевски го брани

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот на Мерко ја замолчи ДУИ, само Ковачевски го брани! САД го откри, a македонските институции го премолчуваат...

Перо Милчин / 22 јуни, 2023 9:05

Луксузирањето со пари од граѓаните се случува кога сметката на општината е блокирана и Струга должи 4 милиони евра.

Мерко под лупа на антикорупциска: Ќе биде кривично гонет поради трошење на државни средства од Општина Струга!

Антикорупциската комисија ќе поднесе иницијатива за кривично гонење на градоначалникот на Струга Рамиз Мерко за да се утврди...

Рејхан Бајрами / 2 ноември, 2019 9:05

Мерко во интервјуто напомена дека тој отишол на отворање на пицерија кај човек каде што утре ќе допринесе за Охрид да биде побогат.

(ВИДЕО)Мерко одлепи по Охриѓани: “Штом локалните власти не стопираат, пицеријата е легален објект„

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обрати на Охриѓани и порача...

Рејхан Бајрами / 15 јули, 2019 11:32

Тој исто така уверува дека како Струга нема навистина друга.

Рамиз Мерко ја изрецитира Т’га за југ од Миладинов и уверува дека како Струга нема друга

Рамиз Мерко, градоначалникот на Струга во интервју за ИРЛ ја рецитира песната Т’га за југ од Константин Миладинов. Тој исто...

Весна Петровска / 5 јули, 2019 21:23

Тој направи споредба со локалните и вториот круг од претседателските избори.

Мерко ги извиси СДСМ: Партијата на Заев има поддршка од само 4000 граѓани на Струга

Рамиз Мерко, актуелниот градоначалник на Струга, Рамиз Мерко, објави статистика за гласовите од овој град, на претседателските...

Катерина Крстиќ / 8 мај, 2019 12:07

Тревога во ДУИ поради лусузирањето на Мерко

Министерот за локална Фазлиу до градоначалниците: Не се луксузирајте !

Aпел до градоначалниците во земјава да ја следат политиката на Владата и да ги објавуваат транспаретно трошоците во нивните...

Узунов Бобан / 30 март, 2019 15:35

Судирот помеѓу централната власт на СДСМ и локалната на ДУИ повторно во судир

Рамиз Мерко до министерот Сугарески: Кај ќе ги носиш плажите, во Прилеп ?

Кај ќе ги носи Сугарески плажите во Прилеп? Ова е бурната реакција на градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, по вчерашната...

Узунов Бобан / 7 март, 2019 11:58

Општинските власти на Струга, на чело со градоначалникот од ДУИ Рамиз Мерко решиле за 28 Ноември, Денот на албанското знаме, во градот да бидат поставени само албански знамиња. Низ градот нема поставено ниту едно македонско знаме.

Албанските политичари почнуваат со проектот „Голема Албанија„ токму од Струга?

Општинските власти на Струга, на чело со градоначалникот од ДУИ Рамиз Мерко решиле за 28 Ноември, Денот на албанското знаме,...

Едмонд Бекири / 26 ноември, 2018 23:16